Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Humberside Collegiate Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
you RUN the place
280 Quebec Ave, Toronto, Ontario, M6P 2V3, Canada
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
MacKenzie Lemieux
Photos (
0
)
View
Videos (
19
)
View
News (
15
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2010 / 2011 - (9 articles)
2011 / 2012 - (5 articles)
2013 / 2014 - (1 articles)
All News
Search
2012 Results - TDSSAA South and West Track Championships
Published by
RunnerSpace.com/OFSAA
May 18th 2012, 10:33am
Comments
TDSSAA South and West Track Championships
May 16, 2012 to May 17, 2012
Centennial Stadium, Toronto, ON, CA
« Filter Results by Team: »
Central Etobicoke H
Central Technical
Danforth
East York
Eastern Commerce Collegiate Institute
Etobicoke CI
Etobicoke School of the Arts
Forest Hill - Toronto
George Harvey
Harbord
Humberside
Jarvis
Kipling
Lakeshore CI - Toronto
Lawrence Park
Leaside
Malvern
Marc Garneau - Toronto
Martingrove
Monarch Park
North Albion
North Toronto
Northern - Toronto
Parkdale
Richview CI
Riverdale
Rosedale Heights Sch. of the Arts
Runnymede
Silverthorn
Thistletown
University of Toronto
Vaughan Road Academy
West Humber
Western Technical-Commeral
Weston
York Memorial
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
2k Steeple
|
100h
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
1500m Steeple
|
80h
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
O'Connor, Jordan
Malvern
10.64
nwi
1
10
2
McDonald, Jason
Eastern Commerce
10.83
nwi
1
8
3
Missinga, Kahma
Leaside
11.10
nwi
1
6
4
Luding, Ngwawang
Parkdale
11.39
nwi
1
4
5
Nazareth, Alex
Lawrence Park
11.54
nwi
1
2
6
DeLazarri, David
Leaside
11.71
nwi
1
1
7
Bruchson, Okech (Lucky
Central Technica
11.84
nwi
1
8
Andrade, Luis
Riverdale
11.97
nwi
1
Mens 100m Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
O'Connor, Jordan
Malvern
11.63
nwi
1
2
McDonald, Jason
Eastern Commerce
11.69
nwi
3
3
Missinga, Kahma
Leaside
12.03
nwi
2
4
DeLazarri, David
Leaside
12.22
nwi
4
5
Nazareth, Alex
Lawrence Park
12.26
nwi
4
6
Andrade, Luis
Riverdale
12.37
nwi
4
7
Luding, Ngwawang
Parkdale
12.50
nwi
3
8
Bruchson, Okech (Lucky
Central Technica
12.54
nwi
2
9
Weininger, Lotan
Lawrence Park
12.59
nwi
1
10
Scinocca, Will
Monarch Park
12.62
nwi
3
11
Anthony, Damion
East York
12.74
nwi
3
12
Seto, Josh
East York
12.82
nwi
1
13
Kim, Sam
Humberside
12.85
nwi
4
14
MacDonald, Riley
Harbord
12.98
nwi
4
15
Ly, Randy
Riverdale
12.99
nwi
2
16
Chan, Edward
Riverdale
13.17
nwi
3
17
Ismail, Hamza
Riverdale
13.50
nwi
3
18
Watson, Tosh
Harbord
13.61
nwi
1
19
Williams, Nathan
East York
13.85
nwi
2
20
Marcopolos, Alexande
Northern - Toron
14.60
nwi
2
21
Baker, Hayu
Danforth
14.61
nwi
1
--
White, Max
Riverdale
NT
nwi
2
--
Walher, Graham
East York
NT
nwi
3
--
Seadon, Josh
Monarch Park
NT
nwi
2
Mens 100m Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Harding, Shavon
Martingrove
10.70
nwi
1
10
2
Mahadi, Mahadi
Kipling
11.07
nwi
1
8
3
Phromchat, Simon
Etobicoke School
11.46
nwi
1
6
4
Thomas-Wri, Treshaun
Etobicoke CI
11.66
nwi
1
4
5
Douglas, Shemar
Vaughan Road Aca
11.83
nwi
1
2
6
Gibson, Jamal
Richview CI
12.04
nwi
1
1
7
Shaw, Donald
Richview CI
12.21
nwi
1
8
Howard, Taylor
Richview CI
12.50
nwi
1
Mens 100m Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Harding, Shavon
Martingrove
11.62
nwi
4
2
Mahadi, Mahadi
Kipling
11.94
nwi
1
3
Phromchat, Simon
Etobicoke School
12.05
nwi
2
4
Thomas-Wri, Treshaun
Etobicoke CI
12.13
nwi
3
5
Douglas, Shemar
Vaughan Road Aca
12.18
nwi
4
6
Gibson, Jamal
Richview CI
12.35
nwi
3
7
Howard, Taylor
Richview CI
12.44
nwi
2
8
Shaw, Donald
Richview CI
12.48
nwi
3
9
Daley, Alex
Thistletown
12.62
nwi
2
10
Alliman, Kaheel
West Humber
12.67
nwi
3
11
Morrison, Joshua
Etobicoke School
12.72
nwi
1
12
Antwi, Kofi
Runnymede
12.86
nwi
1
13
Giannini, David
Etobicoke CI
12.87
nwi
2
14
Layne, Uriah
Runnymede
13.03
nwi
3
15
Clyke, Tyrell
West Humber
13.17
nwi
3
16
Harding, Shavnon
Martingrove
13.50
nwi
1
17
walker, Lynden
Vaughan Road Aca
13.51
nwi
4
18
Ilmi, Idris
North Albion
13.59
nwi
1
19
Litwin, David
Etobicoke CI
13.72
nwi
1
Mens 100m Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Huynh, Tommy
Parkdale
11.58
nwi
1
10
2
Furneaux, Connor
Leaside
11.81
nwi
1
8
3
Zeng, Andrew
Northern - Toron
12.12
nwi
1
6
4
Tashi, Namgyal
Parkdale
12.27
nwi
1
4
5
Terry, Victor
Parkdale
12.49
nwi
1
2
6
Conka, Brian
Jarvis
12.62
nwi
1
1
7
Shahid, Hamzah
Marc Garneau - T
12.87
nwi
1
8
Peterson, Tysean
Riverdale
13.11
nwi
1
Mens 100m Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Furneaux, Connor
Leaside
12.32
nwi
5
2
Huynh, Tommy
Parkdale
12.65
nwi
4
6
Terry, Victor
Parkdale
12.78
nwi
5
7
Tashi, Namgyal
Parkdale
12.84
nwi
5
8
Chronis, Nicholas
East York
12.87
nwi
4
3
Conka, Brian
Jarvis
13.37
nwi
2
4
John, Tyrell
Northern - Toron
13.39
nwi
3
9
Shahid, Hamzah
Marc Garneau - T
13.40
nwi
3
10
Teves, Jorry
Western Technica
13.44
nwi
3
11
Correia, Rhyan
Western Technica
13.57
nwi
3
5
Peterson, Tysean
Riverdale
13.58
nwi
1
12
Zeng, Andrew
Northern - Toron
13.89
nwi
4
13
Nguyen, Dustin
Harbord
13.92
nwi
3
14
Duff, Fraser
Humberside
14.20
nwi
2
15
Garrido, Nicholas
Lawrence Park
14.29
nwi
2
16
Wang, Alex
Northern - Toron
14.51
nwi
5
17
Zewdu, Yared
Western Technica
14.80
nwi
1
Mens 100m Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Anderson, Ishan
Silverthorn
10.60
nwi
1
10
2
Lawrence, Tyler
York Memorial
11.02
nwi
1
8
3
Cato, Eric
Richview CI
11.29
nwi
1
6
4
Bannerji, Rudy
Etobicoke CI
11.56
nwi
1
4
5
D'Abreau, Jake
Vaughan Road Aca
11.81
nwi
1
2
6
James, Patrick
Richview CI
12.01
nwi
1
1
7
Johnson, Jamal
Richview CI
12.25
nwi
1
8
Nguyen, Ian
York Memorial
14.63
nwi
1
Mens 100m Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Anderson, Ishan
Silverthorn
11.46
nwi
2
2
Cato, Eric
Richview CI
12.34
nwi
4
5
D'Abreau, Jake
Vaughan Road Aca
12.35
nwi
2
3
Bannerji, Rudy
Etobicoke CI
12.36
nwi
3
6
Lawrence, Tyler
York Memorial
12.56
nwi
2
4
James, Patrick
Richview CI
12.62
nwi
1
7
Johnson, Jamal
Richview CI
12.72
nwi
3
8
Nguyen, Ian
York Memorial
12.74
nwi
3
9
Tran, Daniel
Weston
12.88
nwi
4
10
Ta, Kevin
Weston
12.90
nwi
1
11
Mealand, Jordan
Richview CI
12.95
nwi
1
12
Tondo, Brilliant
Vaughan Road Aca
13.18
nwi
4
13
Said, Omar
Kipling
13.36
nwi
3
14
Nguyen, Jimmy
Vaughan Road Aca
13.42
nwi
2
15
Holness, Tyvaughn
West Humber
13.49
nwi
1
16
Jauregui, Ricardo
Kipling
13.55
nwi
4
17
Mamun, Mubashir
York Memorial
13.68
nwi
2
18
Osman, Aaron-Michael
Richview CI
14.11
nwi
2
19
Quach, Thompson
Weston
14.32
nwi
3
20
Seneviratne, Vinu
Weston
14.82
nwi
1
21
Bailey, Romando
West Humber
15.44
nwi
1
22
Pham, Tommy
York Memorial
15.46
nwi
4
23
Taylor, Chevon
West Humber
15.70
nwi
1
24
Patgunarajah, Mithun
Weston
16.99
nwi
3
Mens 100m Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Boreland, Jermal
Central Technica
10.23
nwi
1
10
2
Bakolias-Cummings, Ra
East York
10.55
nwi
1
8
3
Adeboboye, Adam
Northern - Toron
10.72
nwi
1
2
4
Mohamed, Jamil
East York
10.90
nwi
1
4
5
Makindipe, Dele
East York
11.08
nwi
1
6
6
Thomas, Kadeem
Central Technica
11.33
nwi
1
1
7
Weekes, Kadeem
Western Technica
11.51
nwi
1
Mens 100m Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Adeboboye, Adam
Northern - Toron
10.96
nwi
5
7
Thomas, Kadeem
Central Technica
11.55
nwi
5
2
Boreland, Jermal
Central Technica
11.60
nwi
3
2
Bakolias-Cummings, Ra
East York
11.60
nwi
2
2
David, Tophy
Northern - Toron
11.60
nwi
1
5
Mohamed, Jamil
East York
11.61
nwi
6
6
Makindipe, Dele
East York
11.64
nwi
4
8
Ross, Jovan
Lawrence Park
11.87
nwi
2
9
Lacasse, Rashad
East York
11.89
nwi
4
10
Weekes, Kadeem
Western Technica
12.00
nwi
6
11
Jemil, Amir
East York
12.01
nwi
1
12
Mathewson, Jake
Humberside
12.21
nwi
1
13
Gungabeesoon, Jeremy
University of To
12.22
nwi
5
14
Kwofie, Nate
Humberside
12.38
nwi
2
15
Yang, Jeremy
Riverdale
12.39
nwi
2
15
MacDonald, Peter
Northern - Toron
12.39
nwi
3
15
Mikelberg, Mathew
Lawrence Park
12.39
nwi
3
18
Patriquin, Johnathan
East York
12.41
nwi
1
19
Lu, Derek
Humberside
12.53
nwi
6
20
Baker, Adam
Northern - Toron
12.62
nwi
6
21
Crooks, Jamel
Western Technica
12.66
nwi
4
21
Vong, Kevin
Riverdale
12.66
nwi
4
23
Johnson Mitchell, Adr
East York
12.76
nwi
6
24
Simba, Anthony
Marc Garneau - T
12.86
nwi
4
25
Fatel, Abdullah
Marc Garneau - T
13.16
nwi
3
25
Edada, Allwell
Danforth
13.16
nwi
2
27
Belzner, Nathan
Humberside
13.36
nwi
1
28
Li, Arthur
University of To
13.51
nwi
6
29
Hussein, Alykhan
Marc Garneau - T
13.59
nwi
3
30
Lau, Ryan
University of To
13.76
nwi
3
30
Hurley-Phillip, Desh
Jarvis
13.76
nwi
2
--
BloomField, Jonathan
Northern - Toron
NT
nwi
4
--
Nunno, Thomas
Parkdale
NT
nwi
6
--
Ramanan, Anusan
Danforth
NT
nwi
3
--
Kao, Jimmy
Riverdale
NT
nwi
5
--
Lim, Justin
University of To
NT
nwi
2
--
Shave, Brandon
Lawrence Park
NT
nwi
5
--
Ndongo, Timo
Western Technica
NT
nwi
4
--
Salmond, Deckerdo
Central Technica
NT
nwi
5
--
Clarry, Andrew
Humberside
NT
nwi
1
--
Blake, Jerrell
Northern - Toron
NT
nwi
1
--
Adam, Nabeel
Marc Garneau - T
NT
nwi
5
Mens 100m Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jarret, Devon
Lakeshore CI - T
10.31
nwi
1
10
2
Lake, Kajun
Silverthorn
10.65
nwi
1
8
3
Diodati, Andre
Richview CI
10.91
nwi
1
6
4
Mzee, Bashir
Thistletown
11.15
nwi
1
4
5
Melville, Matthew
West Humber
11.29
nwi
1
2
6
Jones, Jemar
Silverthorn
11.42
nwi
1
1
7
Darpel, Joseph
North Albion
11.54
nwi
1
8
Fernandez, Jonathan
Vaughan Road Aca
12.26
nwi
1
Mens 100m Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Jarret, Devon
Lakeshore CI - T
11.31
nwi
1
2
Lake, Kajun
Silverthorn
11.32
nwi
2
4
Diodati, Andre
Richview CI
11.48
nwi
1
3
Mzee, Bashir
Thistletown
11.87
nwi
3
5
Jones, Jemar
Silverthorn
11.89
nwi
3
7
Darpel, Joseph
North Albion
11.90
nwi
1
8
Melville, Matthew
West Humber
12.08
nwi
1
9
Sterling, Johvonne
West Humber
12.12
nwi
3
10
Thompson, Shekeil
Vaughan Road Aca
12.41
nwi
3
6
Fernandez, Jonathan
Vaughan Road Aca
12.47
nwi
2
11
Rodriques, Lance
Vaughan Road Aca
13.16
nwi
3
12
Bailey, Anthony
George Harvey
13.17
nwi
1
13
Elleston, Troy
Runnymede
13.18
nwi
2
14
Owusu-Ansah, Jamaal
West Humber
14.06
nwi
2
15
Tunkara, Abdollahi
George Harvey
17.48
nwi
3
Mens 200m Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McDonald, Jason
Eastern Commerce
24.19
nwi
1
10
2
O'Connor, Jordan
Malvern
24.60
nwi
1
8
3
Dopwell, Chris
Eastern Commerce
26.06
nwi
1
6
4
Anthony, Damion
East York
26.25
nwi
1
4
5
Andrade, Luis
Riverdale
26.33
nwi
1
2
6
Scinocca, Will
Monarch Park
27.65
nwi
1
1
7
Wangchuk, Daniel
Parkdale
28.39
nwi
1
Mens 200m Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
McDonald, Jason
Eastern Commerce
23.75
nwi
4
2
O'Connor, Jordan
Malvern
23.94
nwi
3
3
Andrade, Luis
Riverdale
25.60
nwi
1
4
Dopwell, Chris
Eastern Commerce
25.62
nwi
2
5
Anthony, Damion
East York
25.73
nwi
4
6
Weininger, Lotan
Lawrence Park
26.09
nwi
3
7
Wangchuk, Daniel
Parkdale
26.32
nwi
4
8
Scinocca, Will
Monarch Park
26.38
nwi
1
9
Everard, Taylor
Northern - Toron
26.45
nwi
2
10
Ly, Randy
Riverdale
26.52
nwi
3
11
Kim, Sam
Humberside
26.83
nwi
4
12
Chan, Edward
Riverdale
27.55
nwi
1
13
Jacobs, Oliver
Northern - Toron
27.58
nwi
2
14
Galtsen, Dorjee
Parkdale
27.92
nwi
3
15
Ismail, Hamza
Riverdale
28.05
nwi
4
16
Liu, Josh
Danforth
28.09
nwi
1
17
Nolan, Isaac
Monarch Park
28.51
nwi
3
18
Tham, Aaron
Riverdale
28.70
nwi
1
19
Wong, Gordon
Humberside
29.49
nwi
2
20
Williams, Nathan
East York
30.24
nwi
4
Mens 200m Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Harding, Shavon
Martingrove
24.17
nwi
1
10
2
Turnbull, Jack
Etobicoke CI
25.48
nwi
1
8
3
Mahadi, Mahadi
Kipling
25.67
nwi
1
6
4
Phromchat, Simon
Etobicoke School
25.68
nwi
1
4
5
Daley, Alex
Thistletown
26.72
nwi
1
2
6
Alliman, Kaheel
West Humber
27.17
nwi
1
1
7
Howard, Taylor
Richview CI
27.61
nwi
1
8
Khan, Raymond
Etobicoke School
27.69
nwi
1
Mens 200m Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Harding, Shavon
Martingrove
23.41
nwi
1
2
Mahadi, Mahadi
Kipling
24.68
nwi
3
3
Phromchat, Simon
Etobicoke School
25.06
nwi
2
4
Turnbull, Jack
Etobicoke CI
25.54
nwi
3
5
Daley, Alex
Thistletown
25.85
nwi
1
7
Khan, Raymond
Etobicoke School
26.71
nwi
1
8
Alliman, Kaheel
West Humber
27.11
nwi
1
6
Howard, Taylor
Richview CI
27.36
nwi
2
9
Bannerji, Retom
Etobicoke CI
27.89
nwi
3
10
Litwin, David
Etobicoke CI
28.40
nwi
2
Mens 200m Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Furneaux, Connor
Leaside
26.20
nwi
1
10
2
Khalique, Hamza
Monarch Park
27.41
nwi
1
8
3
Peterson, Tysean
Riverdale
28.12
nwi
1
6
4
Smith, Rogen
Jarvis
28.56
nwi
1
4
5
Hoque, Dhaniel
Jarvis
28.60
nwi
1
2
6
Duff, Fraser
Humberside
29.78
nwi
1
1
7
Atieh, Elie
Jarvis
30.40
nwi
1
8
Zewdu, Yared
Western Technica
30.62
nwi
1
Mens 200m Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Furneaux, Connor
Leaside
25.17
nwi
1
2
Khalique, Hamza
Monarch Park
26.33
nwi
2
3
Hoque, Dhaniel
Jarvis
27.77
nwi
3
4
Peterson, Tysean
Riverdale
27.79
nwi
3
5
Smith, Rogen
Jarvis
27.86
nwi
2
6
Duff, Fraser
Humberside
28.65
nwi
1
7
Atieh, Elie
Jarvis
29.43
nwi
3
8
Zewdu, Yared
Western Technica
29.61
nwi
2
9
Garrido, Nicholas
Lawrence Park
29.74
nwi
2
10
Ruddick, Harrison
Riverdale
30.54
nwi
3
--
Tashi, Namgyal
Parkdale
DQ
nwi
1
--
Gleason, Daniel
Lawrence Park
DQ
nwi
2
Mens 200m Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Anderson, Ishan
Silverthorn
24.09
nwi
1
10
2
D'Abreau, Jake
Vaughan Road Aca
26.02
nwi
1
8
3
Bastos-Mitc, Matthew
Lakeshore CI - T
26.52
nwi
1
6
4
Holness, Tyvaughn
West Humber
27.01
nwi
1
4
5
Ta, Kevin
Weston
27.38
nwi
1
2
6
Said, Omar
Kipling
27.49
nwi
1
1
7
Jauregui, Ricardo
Kipling
28.39
nwi
1
Mens 200m Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Anderson, Ishan
Silverthorn
23.16
nwi
1
2
D'Abreau, Jake
Vaughan Road Aca
25.41
nwi
2
3
Bastos-Mitc, Matthew
Lakeshore CI - T
25.93
nwi
2
4
Ta, Kevin
Weston
26.51
nwi
1
5
Said, Omar
Kipling
26.51
nwi
2
6
Holness, Tyvaughn
West Humber
26.94
nwi
1
7
Jauregui, Ricardo
Kipling
27.17
nwi
2
8
Edwards, Deshawn
Central Etobicok
30.96
nwi
1
9
Bailey, Romando
West Humber
34.18
nwi
2
--
Taylor, Chevon
West Humber
DQ
nwi
1
Mens 200m Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bakolias-Cummings, Ra
East York
23.24
nwi
1
10
2
Beckerman, Sam
North Toronto
23.25
nwi
1
8
3
Dujic, Filip
Northern - Toron
23.50
nwi
1
6
4
D'Sousa, Lawrence
Central Technica
23.99
nwi
1
4
5
Boyd, Mark
Monarch Park
24.59
nwi
1
2
6
Qayoumi, Mustafa
Monarch Park
24.61
nwi
1
1
7
Lacasse, Rashad
East York
24.68
nwi
1
8
Charleus, Mendel
Monarch Park
26.02
nwi
1
Mens 200m Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bakolias-Cummings, Ra
East York
23.38
nwi
3
7
Beckerman, Sam
North Toronto
23.47
nwi
3
8
Dujic, Filip
Northern - Toron
23.75
nwi
3
2
Qayoumi, Mustafa
Monarch Park
24.58
nwi
1
2
Lacasse, Rashad
East York
24.58
nwi
4
9
Mohamed, Jamil
East York
24.63
nwi
4
4
D'Sousa, Lawrence
Central Technica
24.64
nwi
6
5
Boyd, Mark
Monarch Park
24.71
nwi
5
10
Jemil, Amir
East York
24.91
nwi
4
6
Charleus, Mendel
Monarch Park
25.19
nwi
2
11
Patriquin, Johnathan
East York
25.49
nwi
1
12
Weekes, Kadeem
Western Technica
25.79
nwi
6
13
Santa Cruz, David
East York
25.90
nwi
5
14
Pepito, Moises
Central Technica
26.18
nwi
4
15
Chan, Dominic
Monarch Park
26.20
nwi
1
16
Johnson Mitchell, Adr
East York
26.22
nwi
6
17
Lu, Derek
Humberside
26.62
nwi
3
18
Baker, Adam
Northern - Toron
26.81
nwi
1
19
Li, Arthur
University of To
27.16
nwi
6
20
Lau, Ryan
University of To
28.62
nwi
5
21
Osorio Gamiz, Franci
Western Technica
29.08
nwi
3
22
Yang, Jeremy
Riverdale
29.36
nwi
2
--
Adeboboye, Adam
Northern - Toron
SCR
nwi
2
--
Hurley-Phillip, Desh
Jarvis
DQ
nwi
2
Mens 200m Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jarret, Devon
Lakeshore CI - T
22.97
nwi
1
10
2
Diodati, Andre
Richview CI
23.21
nwi
1
8
3
Lake, Kajun
Silverthorn
23.33
nwi
1
6
4
Melville, Matthew
West Humber
23.69
nwi
1
4
5
Jones, Jemar
Silverthorn
24.23
nwi
1
2
6
Mzee, Bashir
Thistletown
26.20
nwi
1
1
Mens 200m Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Diodati, Andre
Richview CI
23.10
nwi
1
2
Jarret, Devon
Lakeshore CI - T
23.25
nwi
2
3
Lake, Kajun
Silverthorn
23.28
nwi
3
4
Melville, Matthew
West Humber
23.80
nwi
1
5
Jones, Jemar
Silverthorn
24.59
nwi
2
7
Mzee, Bashir
Thistletown
24.62
nwi
1
8
Ganesh, Avin
Weston
25.03
nwi
2
9
Thoba, Zaher
Silverthorn
25.15
nwi
2
10
Sterling, Johvonne
West Humber
25.42
nwi
1
11
Darpel, Joseph
North Albion
25.69
nwi
1
6
Patel, Saaja
North Albion
26.97
nwi
3
12
Emanuel, Bounar
West Humber
27.24
nwi
1
13
Elleston, Troy
Runnymede
29.68
nwi
3
Mens 400m Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Petta, Michael
Northern - Toron
52.32
3
10
2
O'Connor, Jordan
Malvern
55.20
3
8
3
Mulligan, Alex
Malvern
56.54
3
6
4
Shields, Sam
Lawrence Park
57.43
2
4
5
Swiderski, Max
Humberside
57.48
2
2
6
Engholm, Nils
Humberside
57.99
1
1
7
Colin, Coulson
Riverdale
59.02
1
8
Marshall, Gordon
Northern - Toron
59.23
2
9
Anthony, Damion
East York
1:00.82
2
10
Jacobs, Oliver
Northern - Toron
1:00.90
2
11
Sihvonen-Morgan, Mal
Leaside
1:01.51
3
12
Tham, Aaron
Riverdale
1:03.43
1
13
Chan, Nathaniel
Monarch Park
1:03.95
3
14
Wong, Gordon
Humberside
1:05.36
1
15
Dopwell, Chris
Eastern Commerce
1:05.70
1
16
Liu, Josh
Danforth
1:08.82
3
17
Loparco, JP
Humberside
1:18.97
2
Mens 400m Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Owusu-Ansah, Jamaal
West Humber
55.88
1
10
2
Wu, James
Vaughan Road Aca
57.33
3
8
3
Turnbull, Jack
Etobicoke CI
58.45
2
6
4
Huynh, Khoa
Vaughan Road Aca
59.77
1
4
5
Khan, Raymond
Etobicoke School
1:00.80
3
2
6
Holowczak, Ryan
Richview CI
1:01.07
3
1
7
Moya, Adrian Bell
Silverthorn
1:04.76
2
8
Bannerji, Retom
Etobicoke CI
1:05.92
2
9
Khatib, Abdulwahab
Runnymede
1:06.80
1
10
Kong, Sean
Etobicoke CI
1:07.63
2
11
Litwin, David
Etobicoke CI
1:07.92
1
Mens 400m Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tashlin Clifford, Ph
Northern - Toron
56.08
4
10
2
Krekora, Mateusz
Riverdale
57.72
2
8
3
Stevens, Kyle
Riverdale
59.56
3
6
4
McGregor, John Dougl
Leaside
59.94
4
4
5
Conka, Brian
Jarvis
1:01.09
4
2
6
Shahid, Hamzah
Marc Garneau - T
1:02.32
2
1
7
McDuff, Colin
Humberside
1:02.85
3
8
Carter Duran, Jacob
Harbord
1:02.90
4
9
Fassil, Yaphet
Humberside
1:04.69
2
10
Tashi, Namgyal
Parkdale
1:05.28
2
11
Feng, Edward
University of To
1:05.47
1
12
Hoque, Dhaniel
Jarvis
1:05.52
4
13
Goudsaard, Andrew
Danforth
1:06.23
3
14
Huang, Carl
Riverdale
1:06.71
2
15
Lugassy, Rafael
Forest Hill - To
1:08.29
3
16
Bowen, Ethan
Western Technica
1:08.49
3
17
O'Brien, Hayden
Monarch Park
1:10.73
3
18
Harvey-Ridout, Frase
Monarch Park
1:11.05
3
19
Dubrovsky, Vlad
Forest Hill - To
1:12.08
2
Mens 400m Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bastos-Mitc, Matthew
Lakeshore CI - T
58.25
1
10
2
Cato, Eric
Richview CI
1:00.51
1
8
3
Bannerji, Rudy
Etobicoke CI
1:03.19
1
6
4
Aflaki, Kayvan
Silverthorn
1:03.99
1
4
5
Bailey, Romando
West Humber
1:26.61
1
2
Mens 400m Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dujic, Filip
Northern - Toron
53.22
2
10
2
Sylvester, James
Eastern Commerce
54.13
1
8
3
Domb, Mike
North Toronto
55.19
5
6
4
MacDonald, Peter
Northern - Toron
55.21
1
4
5
Pineda, Juan Miguel
Western Technica
56.49
3
2
6
Boyd, Mark
Monarch Park
57.30
5
1
7
Heyche, Peter
Lawrence Park
57.51
3
8
D'Sousa, Lawrence
Central Technica
58.20
5
9
Johnson Mitchell, Adr
East York
58.70
3
10
Paas-Lang, Christian
Monarch Park
58.96
5
11
Aleksic, Alex
Riverdale
59.42
1
12
Chan, Dominic
Monarch Park
59.68
4
13
Santa Cruz, David
East York
59.99
3
14
Kao, Jimmy
Riverdale
1:00.24
2
15
Ullah, Kaleem
Marc Garneau - T
1:04.71
1
16
Pepito, Moises
Central Technica
1:05.17
5
17
Gao, Allen
Monarch Park
1:13.25
4
18
Inigo, Aquino
Monarch Park
1:18.75
4
Mens 400m Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vailyer, Daniel
Martingrove
53.12
1
10
2
White, Dwayne
West Humber
56.34
2
8
3
Morant, Jevoni
York Memorial
56.70
2
6
4
Thoba, Zaher
Silverthorn
58.29
1
4
5
Tollis, Eric
York Memorial
1:00.62
2
2
6
Sterling, Johvonne
West Humber
1:00.94
2
1
7
Kocsis, Mark
Lakeshore CI - T
1:01.10
2
8
Pictroushi, Dominic
North Albion
1:01.48
1
9
Douglas, Shemar
Vaughan Road Aca
1:01.76
1
10
Beremad, Ismail
Etobicoke CI
1:01.98
1
11
Tran, David
Weston
1:05.24
2
12
Desai, Dhvanit
North Albion
1:06.60
1
Mens 800m Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Petta, Michael
Northern - Toron
1:58.74
1
10
2
Carson, Ben
Leaside
2:01.28
1
8
3
Carrol, Jake
Humberside
2:01.31
1
6
4
Engholm, Nils
Humberside
2:17.75
1
4
5
Smith, Basil
Monarch Park
2:17.95
1
2
6
Smith, Connor
Leaside
2:30.30
1
1
7
Chan, Nathaniel
Monarch Park
2:34.99
1
8
Lleshi, Donald
Forest Hill - To
2:37.29
1
9
Wong, Gordon
Humberside
2:47.24
1
10
Bhuiya, Abdul
Danforth
2:49.71
1
Mens 800m Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bessai, Santiago
Etobicoke School
2:17.43
1
10
2
Colindrez, Rosvin
Kipling
2:23.61
1
8
3
Schjerning, Tim
Etobicoke CI
2:24.00
1
6
4
Ciarmela, Max
Richview CI
2:24.97
1
4
5
Bukheit, Walid
George Harvey
2:32.42
1
2
6
Kong, Sean
Etobicoke CI
2:42.17
1
1
7
Moya, Adrian Bell
Silverthorn
2:43.46
1
8
Kumar, Sunny
West Humber
2:45.46
1
Mens 800m Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Avalos, Miles
Humberside
2:09.62
1
10
2
Tashlin Clifford, Ph
Northern - Toron
2:09.78
1
8
3
Krekora, Mateusz
Riverdale
2:13.38
1
6
4
Carter Duran, Jacob
Harbord
2:21.21
1
4
5
Rudder, Matt
Monarch Park
2:24.36
1
2
6
Conka, Brian
Jarvis
2:24.98
1
1
7
Hoque, Dhaniel
Jarvis
2:31.69
1
8
Goudsaard, Andrew
Danforth
2:39.03
1
9
Feng, Edward
University of To
2:39.10
1
10
Polanyi-Williamson,,
Monarch Park
2:40.07
1
11
Harvey, Jakob
Monarch Park
2:50.49
1
12
O'Brien, Hayden
Monarch Park
2:57.80
1
Mens 800m Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Turino, Daniel
Martingrove
2:14.22
1
10
2
Vela, Emmanuel
Vaughan Road Aca
2:14.26
1
8
3
Bawn, Brendan
York Memorial
2:32.76
1
6
4
Tarantino, Zack
Silverthorn
2:32.77
1
4
5
Travino, Jason
Silverthorn
2:37.73
1
2
6
Paulino, Marcus
Vaughan Road Aca
2:38.25
1
1
7
Foo, Drake
Richview CI
2:38.61
1
8
Mistry, Laya
West Humber
2:43.99
1
--
Hart, Johnathan
North Albion
DQ
1
Mens 800m Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Domb, Mike
North Toronto
2:10.13
1
10
2
Wilson, Derek
Northern - Toron
2:12.87
1
8
3
Lockridge, Palmer
Leaside
2:13.13
1
6
4
Vaucrosson, Daniel
Northern - Toron
2:13.38
1
4
5
Pineda, Juan Miguel
Western Technica
2:16.05
1
2
6
Cabal, Nicholas
Humberside
2:16.27
1
1
7
Chukwu, Kelvin
Forest Hill - To
2:17.52
1
8
Weekes, Kadeem
Western Technica
2:21.72
1
9
Paas-Lang, Christian
Monarch Park
2:23.43
1
10
Mohamed, Zak
Monarch Park
2:26.47
1
11
Park, Jason
University of To
2:26.52
1
12
MacDonald, Sandy
Monarch Park
2:39.30
1
13
Gao, Allen
Monarch Park
2:48.31
1
14
Inigo, Aquino
Monarch Park
3:16.26
1
--
Wood, David
Monarch Park
NT
1
--
Scott, Adam
Monarch Park
NT
1
--
Snider, Russell
Leaside
NT
1
--
Rukaj, Rigers
Marc Garneau - T
NT
1
--
Kaye, Mark-Anthony
Lawrence Park
NT
1
--
Banh, David
Riverdale
NT
1
--
Jackson, David
Central Technica
NT
1
--
Hanifi, Muhammad
Eastern Commerce
NT
1
--
Sgouraditis, Christo
Western Technica
NT
1
--
Allison, Dominic
Western Technica
NT
1
--
Seifert, Neil
Rosedale Heights
NT
1
--
Morris, Kasey
Eastern Commerce
NT
1
Mens 800m Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Favit, Shane
Richview CI
2:02.74
1
10
2
Ganesh, Avin
Weston
2:16.47
1
8
3
Maunder, David
Etobicoke CI
2:24.50
1
6
4
Desai, Dhvanit
North Albion
2:27.17
1
4
5
Shariff, Faisal
West Humber
2:33.47
1
2
6
Kocsis, Mark
Lakeshore CI - T
2:34.06
1
1
7
White, Dwayne
West Humber
2:38.26
1
8
Clarke, Alexander
West Humber
2:43.58
1
9
Singh, Harjinderpal
West Humber
2:48.63
1
10
Tran, David
Weston
2:49.19
1
Mens 1500m Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Petta, Michael
Northern - Toron
4:12.00
1
10
2
Carson, Ben
Leaside
4:14.00
1
8
3
Carrol, Jake
Humberside
4:16.00
1
6
4
Kennedy, Jack
Humberside
4:18.00
1
4
5
Moore, Christopher
Lawrence Park
4:20.00
1
2
6
Morrow, Nick
Malvern
4:24.00
1
1
7
Smith, Basil
Monarch Park
4:26.00
1
8
Moutalas, George
East York
4:30.00
1
9
Negussie, Surafel
Danforth
4:34.00
1
--
Loparco, JP
Humberside
NT
1
--
Matte, Paul
Leaside
NT
1
--
Smith, Connor
Leaside
NT
1
--
Kreynin, Ilya
University of To
NT
1
--
Basaraba-Hoyte, Kenne
East York
NT
1
--
Hunter, Thomas
Lawrence Park
NT
1
--
Deuphinee, Andrew
Lawrence Park
NT
1
--
Cays, Andrew
Lawrence Park
NT
1
Mens 1500m Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kanko, Robbie
Martingrove
4:45.00
1
10
2
Bessai, Santiago
Etobicoke School
4:50.00
1
8
3
Moore, Joshua
Vaughan Road Aca
4:55.00
1
6
4
Schjerning, Tim
Etobicoke CI
4:56.00
1
4
5
Colindrez, Rosvin
Kipling
4:57.00
1
2
6
Bukheit, Walid
George Harvey
4:58.00
1
1
7
Hart, Johnathan
North Albion
4:59.00
1
8
Burley, Eli
Etobicoke School
5:00.00
1
9
Kumar, Sunny
West Humber
5:01.00
1
10
Jibril, Fouad
George Harvey
5:07.57
1
--
Ilmi, Idris
North Albion
NT
1
--
Agnew, Matthew
Etobicoke CI
NT
1
--
Learmonth, Jamie
Richview CI
NT
1
--
Pye, Liam
Richview CI
NT
1
--
Pervis, Joel
Etobicoke School
NT
1
--
Moya, Adrian Bell
Silverthorn
--
1
Mens 1500m Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ferguson, Jacob
Northern - Toron
4:27.15
1
10
2
Lawand, Robert
Lawrence Park
4:31.01
1
8
3
Avalos, Miles
Humberside
4:32.08
1
6
4
Fanjoy, John
Leaside
4:39.40
1
4
5
King, Bobby
Leaside
4:40.36
1
2
6
Rudder, Matt
Monarch Park
5:01.43
1
1
7
Long, Colin
Leaside
5:01.62
1
8
McDuff, Colin
Humberside
5:08.66
1
9
Duff, Fraser
Humberside
5:10.57
1
10
Purcell, Sean
Marc Garneau - T
5:11.31
1
11
Melnyk, Adam
Riverdale
5:12.62
1
12
Carias, Orlando
Western Technica
5:17.68
1
13
Mroueh, Noah
Malvern
5:20.77
1
14
Ogenrwot, Jerrom
Northern - Toron
5:21.65
1
15
Ly, Stanley
East York
5:33.42
1
16
Bow, Glen
Western Technica
5:35.03
1
17
Taylor, Alex
Malvern
5:39.63
1
--
Vandermark, Ben
Lawrence Park
NT
1
--
Ingram, Charlie
Humberside
NT
1
--
Krekora, Mateusz
Riverdale
NT
1
--
Monlam, Tenzin
Parkdale
NT
1
--
Harvey, Jakob
Monarch Park
NT
1
--
Ho, Jasper
University of To
NT
1
--
Polanyi-Williamson,,
Monarch Park
NT
1
--
Abdo, Hamdi
Jarvis
NT
1
--
King, Bennet
Humberside
NT
1
Mens 1500m Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Turino, Daniel
Martingrove
4:44.57
1
10
2
Licul, Dean
Richview CI
5:05.81
1
8
3
Kennedy, Joshua
Richview CI
5:07.96
1
6
4
Tarantino, Zack
Silverthorn
5:20.71
1
4
5
Paulino, Marcus
Vaughan Road Aca
5:26.88
1
2
6
Mistry, Laya
West Humber
5:46.00
1
1
7
Bawn, Brendan
York Memorial
5:47.04
1
8
Foo, Drake
Richview CI
5:54.04
1
Mens 1500m Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ghiglione, Gabriel
Rosedale Heights
4:20.27
1
10
2
Heaps, Aaron
Northern - Toron
4:20.95
1
8
3
Ghali, Melika
Jarvis
4:25.43
1
6
4
Lockridge, Palmer
Leaside
4:26.16
1
4
5
Groves, Kai
Malvern
4:33.28
1
2
6
Hill, Scott
Humberside
4:41.82
1
1
7
Wood, David
Monarch Park
4:51.10
1
7
Ibrahim, Abdulkarim
Western Technica
4:51.10
1
8
Wilson, Derek
Northern - Toron
4:51.60
1
9
Watson, James
Humberside
4:52.69
1
10
Cabal, Nicholas
Humberside
4:54.34
1
11
Vaucrosson, Daniel
Northern - Toron
4:55.63
1
12
Rennick, David
Lawrence Park
4:57.82
1
13
Mohamed, Zak
Monarch Park
5:05.43
1
14
Caviglia, Gonzalo
Riverdale
5:05.79
1
15
Foster-Friesen, Willia
Central Technica
5:07.06
1
16
Dahan-Meyboom, Samue
Northern - Toron
5:07.62
1
17
Huang, Simon
East York
5:08.72
1
18
Park, Jason
University of To
5:11.56
1
19
Campbell, Alasdair
Malvern
5:11.69
1
20
Duthie, Jason
Northern - Toron
5:20.86
1
21
Southey, Andrew
Monarch Park
5:21.99
1
22
Banh, David
Riverdale
5:51.34
1
23
Lorenzo, John
Riverdale
5:58.00
1
--
Martin, Ben
Danforth
NT
1
--
Goldenberg, Brendan
Monarch Park
NT
1
--
Dorji, Tashee
Western Technica
NT
1
--
Domb, Mike
North Toronto
NT
1
--
Seifert, Neil
Rosedale Heights
NT
1
--
Kaye, Mark-Anthony
Lawrence Park
NT
1
--
Snider, Russell
Leaside
NT
1
--
Kocetkov, Phil
Lawrence Park
NT
1
Mens 1500m Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Favit, Shane
Richview CI
4:34.46
1
10
2
Maunder, David
Etobicoke CI
4:42.33
1
8
3
Jinkinson, David
Etobicoke CI
5:11.21
1
6
4
Clarke, Alexander
West Humber
5:18.16
1
4
5
Inpanathan, Subathan
York Memorial
5:19.04
1
2
6
Shariff, Faisal
West Humber
5:23.79
1
1
7
Mcchesney-Kl, Isaiah
Runnymede
5:36.44
1
8
Mooroe, Brett
Central Etobicok
6:22.26
1
--
Mohamoud, Qadar
George Harvey
NT
1
--
Juni, Ryan
Martingrove
NT
1
--
Hai, Shaffaq
Weston
NT
1
--
McCoy, Nathan
Etobicoke School
NT
1
--
Sahal, Ibrahim
West Humber
NT
1
--
Vo, Sonny
George Harvey
NT
1
--
D'Angelo, Troy
Etobicoke CI
NT
1
--
Scheibelhut, Brent
Etobicoke CI
NT
1
--
Cronkite, Austin
Martingrove
NT
1
--
Reyes, Scott
Martingrove
NT
1
--
Burke, Quinn
Runnymede
NT
1
--
Lam, Johnson
York Memorial
NT
1
--
Bradbeer, Will
Etobicoke CI
NT
1
--
Kocsis, Mark
Lakeshore CI - T
NT
1
Mens 3000m Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carrol, Jake
Humberside
9:36.42
1
10
2
Moore, Christopher
Lawrence Park
9:40.82
1
8
3
Kennedy, Jack
Humberside
9:46.75
1
6
4
Morrow, Nick
Malvern
9:56.80
1
4
5
DeLazarri, David
Leaside
10:57.31
1
2
6
Knezevic, Luka
Forest Hill - To
11:02.48
1
1
7
Moutalas, George
East York
11:12.48
1
8
Smith, Connor
Leaside
11:17.15
1
9
Chan, Nathaniel
Monarch Park
11:17.72
1
10
Matte, Paul
Leaside
11:27.86
1
11
Lleshi, Donald
Forest Hill - To
12:01.37
1
12
De la Pena, Alexei
North Toronto
12:09.42
1
Mens 3000m Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kanko, Robbie
Martingrove
9:57.99
1
10
2
Pye, Liam
Richview CI
11:16.42
1
8
Mens 3000m Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lawand, Robert
Lawrence Park
9:25.42
1
10
2
Ferguson, Jacob
Northern - Toron
9:33.44
1
8
3
King, Bobby
Leaside
9:51.46
1
6
4
Fanjoy, John
Leaside
9:54.18
1
4
5
Long, Colin
Leaside
10:38.65
1
2
6
Rudder, Matt
Monarch Park
10:41.85
1
1
7
Carias, Orlando
Western Technica
11:01.46
1
8
McDuff, Colin
Humberside
11:23.78
1
9
Duff, Fraser
Humberside
11:23.85
1
10
Ly, Stanley
East York
11:46.90
1
Mens 3000m Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Turino, Daniel
Martingrove
10:34.28
1
10
2
Licul, Dean
Richview CI
11:05.82
1
8
3
Mistry, Laya
West Humber
12:13.45
1
6
Mens 3000m Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ghali, Melika
Jarvis
9:21.49
1
10
2
Ghiglione, Gabriel
Rosedale Heights
9:22.21
1
3
Heaps, Aaron
Northern - Toron
9:25.92
1
6
4
Lockridge, Palmer
Leaside
9:44.47
1
4
5
Goldenberg, Brendan
Monarch Park
9:46.46
1
2
6
Hill, Scott
Humberside
9:59.14
1
1
7
Watson, James
Humberside
10:21.53
1
8
Foster-Friesen, Willia
Central Technica
11:01.10
1
9
Dahan-Meyboom, Samue
Northern - Toron
11:02.03
1
10
Southey, Andrew
Monarch Park
11:16.42
1
11
Campbell, Alasdair
Malvern
11:17.46
1
12
Rennick, David
Lawrence Park
11:19.63
1
13
Pineda, Juan Miguel
Western Technica
11:43.94
1
--
Tahir, Abduellah
Danforth
NT
1
--
Snider, Russell
Leaside
NT
1
--
Wood, David
Monarch Park
NT
1
--
Olano, Nicolas
Northern - Toron
NT
1
--
Huang, Simon
East York
NT
1
--
Singleton, Cole
Lawrence Park
NT
1
--
Caviglia, Gonzalo
Riverdale
NT
1
--
Banh, David
Riverdale
NT
1
--
Ibrahim, Abdulkarim
Western Technica
NT
1
--
Darnley, MacNeal
Monarch Park
NT
1
--
Kocetkov, Phil
Lawrence Park
NT
1
--
Dorji, Tashee
Western Technica
NT
1
8
Mens 3000m Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Favit, Shane
Richview CI
9:20.04
1
10
2
Scheibelhut, Brent
Etobicoke CI
9:20.92
1
8
3
Maunder, David
Etobicoke CI
9:57.04
1
6
4
McCoy, Nathan
Etobicoke School
10:15.47
1
4
5
Jinkinson, David
Etobicoke CI
11:16.81
1
2
6
Shariff, Faisal
West Humber
11:22.01
1
1
7
Inpanathan, Subathan
York Memorial
11:58.19
1
8
Sahal, Ibrahim
West Humber
12:01.24
1
9
Mooroe, Brett
Central Etobicok
13:28.86
1
10
Hai, Shaffaq
Weston
15:10.05
1
Mens 2k Steeple Open South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Groves, Kai
Malvern
6:43.19
1
10
2
Olano, Nicolas
Northern - Toron
6:47.56
1
8
3
Goldenberg, Brendan
Monarch Park
7:08.00
1
6
4
Kaye, Mark-Anthony
Lawrence Park
7:27.54
1
4
5
Darnley, MacNeal
Monarch Park
7:29.25
1
2
6
Vaucrosson, Daniel
Northern - Toron
7:48.94
1
1
7
Ho, Jasper
University of To
8:01.93
1
--
Kocetkov, Phil
Lawrence Park
NT
1
--
Hill, Spencer
Northern - Toron
NT
1
--
Kreynin, Ilya
University of To
NT
1
--
Pavkov, Kosta
Lawrence Park
NT
1
--
Cays, Andrew
Lawrence Park
NT
1
Mens 2k Steeple Open West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Scheibelhut, Brent
Etobicoke CI
6:51.15
1
10
2
Kanko, Robbie
Martingrove
7:08.11
1
8
3
Jinkinson, David
Etobicoke CI
7:36.25
1
6
4
McCoy, Nathan
Etobicoke School
7:37.19
1
4
5
Moore, Joshua
Vaughan Road Aca
8:04.20
1
2
6
Pye, Liam
Richview CI
8:19.43
1
1
7
Schjerning, Tim
Etobicoke CI
8:28.30
1
8
Bradbeer, Will
Etobicoke CI
8:30.33
1
9
Colindrez, Rosvin
Kipling
8:31.06
1
10
Benjamin, Grant
Richview CI
8:35.03
1
11
Ozbek, Kerem
Kipling
8:40.58
1
12
Kumar, Sunny
West Humber
9:01.30
1
13
Hornby, Harrison
Etobicoke CI
9:08.42
1
Mens 100m Hurdles Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cummings, Audley
Leaside
15.48
nwi
1
10
2
Nazareth, Alex
Lawrence Park
19.10
nwi
1
8
3
Joy, Ben
Lawrence Park
20.37
nwi
1
6
4
Coney, Jack
Monarch Park
24.58
nwi
1
4
Mens 100m Hurdles Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wu, James
Vaughan Road Aca
15.51
nwi
1
10
2
Khatib, Abdulwahab
Runnymede
17.75
nwi
1
8
3
Bannerji, Retom
Etobicoke CI
18.47
nwi
1
6
4
Layne, Uriah
Runnymede
20.00
nwi
1
4
Mens 100m Hurdles Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stevens, Kyle
Riverdale
15.62
nwi
1
10
2
Huang, Carl
Riverdale
18.25
nwi
1
8
3
Zeng, Andrew
Northern - Toron
20.09
nwi
1
6
4
Fassil, Yaphet
Humberside
20.19
nwi
1
4
Mens 100m Hurdles Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Vela, Emmanuel
Vaughan Road Aca
16.53
nwi
1
10
2
Jauregui, Ricardo
Kipling
18.75
nwi
1
8
3
Said, Omar
Kipling
19.51
nwi
1
6
4
Tondo, Brilliant
Vaughan Road Aca
19.52
nwi
1
5
Tang, Ngoc Hai
Runnymede
19.88
nwi
1
4
6
Aflaki, Kayvan
Silverthorn
20.38
nwi
1
2
6
Ozbek, Kerem
Kipling
20.38
nwi
1
1
Mens 110m Hurdles Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rueben, Meens
East York
15.30
nwi
2
10
2
Makindipe, Dele
East York
15.63
nwi
2
8
3
Beckerman, Sam
North Toronto
16.05
nwi
2
6
4
Suissa, Noah
Lawrence Park
16.35
nwi
2
4
5
Mikelberg, Mathew
Lawrence Park
17.25
nwi
2
2
6
Cajimat, Mark
Central Technica
19.98
nwi
2
1
7
Heyche, Peter
Lawrence Park
28.84
nwi
1
--
Robinson, Craig
Humberside
NT
nwi
1
--
Huyche, Peter
Lawrence Park
NT
nwi
1
--
Ciccarelli, Dylan
Malvern
NT
nwi
2
Mens 110m Hurdles Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
--
Mzee, Bashir
Thistletown
DQ
nwi
1
Mens 300m Hurdles Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shields, Sam
Lawrence Park
45.63
1
10
2
Smith, Basil
Monarch Park
46.00
1
8
3
Marshall, Gordon
Northern - Toron
47.10
1
6
4
Tham, Aaron
Riverdale
52.10
1
4
--
Nazareth, Alex
Lawrence Park
NT
1
--
Dossett, Greg
Lawrence Park
NT
1
Mens 300m Hurdles Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wu, James
Vaughan Road Aca
44.91
1
10
2
Turnbull, Jack
Etobicoke CI
46.17
1
8
3
Huynh, Khoa
Vaughan Road Aca
47.16
1
6
4
Thomas-Wri, Treshaun
Etobicoke CI
48.48
1
4
5
Holowczak, Ryan
Richview CI
49.19
1
2
Mens 300m Hurdles Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stevens, Kyle
Riverdale
43.66
1
10
2
McGregor, John Dougl
Leaside
48.68
1
8
3
Zeng, Andrew
Northern - Toron
48.70
1
6
4
Huang, Carl
Riverdale
52.54
1
4
Mens 300m Hurdles Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vela, Emmanuel
Vaughan Road Aca
45.62
1
10
2
Tarantino, Zack
Silverthorn
51.42
1
8
3
Swan, Jeremy
Silverthorn
52.76
1
6
4
Aflaki, Kayvan
Silverthorn
53.07
1
4
5
Tang, Ngoc Hai
Runnymede
54.44
1
2
--
Travino, Jason
Silverthorn
DQ
1
Mens 400m Hurdles Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rueben, Meens
East York
59.10
2
10
2
Beckerman, Sam
North Toronto
1:00.35
2
8
3
Ciccarelli, Dylan
Malvern
1:02.06
2
6
4
Boyd, Mark
Monarch Park
1:02.16
2
4
5
Heyche, Peter
Lawrence Park
1:03.54
1
2
6
Cao, Zehong
Riverdale
1:04.84
1
1
7
Paas-Lang, Christian
Monarch Park
1:04.91
2
8
Kao, Jimmy
Riverdale
1:09.26
1
9
Chan, Dominic
Monarch Park
1:11.71
1
--
Giri, Rishav
Monarch Park
NT
2
--
Jackson, David
Central Technica
NT
2
--
Cajimat, Mark
Central Technica
NT
2
--
Suissa, Noah
Lawrence Park
NT
1
--
Huyche, Peter
Lawrence Park
NT
1
Mens 400m Hurdles Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lake, Kajun
Silverthorn
1:09.62
1
10
2
Syptak, Mark
Silverthorn
1:11.21
1
8
Mens 4x100m Relay Junior South
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Leaside
47.79
2
10
2
Relay Team
Lawrence Park
49.93
2
8
3
Relay Team
Riverdale
50.84
2
6
4
Relay Team
East York
51.54
1
4
5
Relay Team
Humberside
52.33
1
2
6
Relay Team
Parkdale
52.53
1
1
7
Relay Team
Monarch Park
53.26
2
8
Relay Team
Harbord
55.60
2
Mens 4x100m Relay Junior West
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Vaughan Road Aca
48.10
2
10
2
Relay Team
Martingrove
48.45
1
8
3
Relay Team
Richview CI
48.57
2
6
4
Relay Team
Etobicoke CI
50.12
1
4
5
Relay Team
Etobicoke School
50.53
2
2
6
Relay Team
West Humber
51.20
2
1
7
Relay Team
Kipling
51.68
2
8
Relay Team
Runnymede
52.31
1
9
Relay Team
Weston
53.40
2
Mens 4x100m Relay Midget South
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Parkdale
51.49
2
10
2
Relay Team
Riverdale
53.27
1
8
3
Relay Team
Jarvis
53.81
2
6
4
Relay Team
Monarch Park
55.66
2
4
Mens 4x100m Relay Midget West
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Richview CI
48.90
1
10
2
Relay Team
Vaughan Road Aca
50.55
1
8
3
Relay Team
Silverthorn
54.51
1
6
4
Relay Team
Weston
55.67
1
4
5
Relay Team
York Memorial
56.39
1
2
6
Relay Team
West Humber
1:00.09
1
1
--
Relay Team
Runnymede
NT
1
--
Relay Team
York Memorial
DQ
1
Mens 4x100m Relay Senior South
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
East York
45.43
2
10
2
Relay Team
East York
46.95
1
8
3
Relay Team
Northern - Toron
47.77
1
6
4
Relay Team
Monarch Park
48.48
2
4
5
Relay Team
Humberside
50.67
1
2
6
Relay Team
Riverdale
51.68
1
1
7
Relay Team
Marc Garneau - T
51.89
2
Mens 4x100m Relay Senior West
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Silverthorn
46.17
1
10
2
Relay Team
Vaughan Road Aca
47.99
1
8
3
Relay Team
West Humber
49.44
1
6
4
Relay Team
York Memorial
50.37
1
4
5
Relay Team
North Albion
51.44
1
2
Mens 4x400m Relay Open South
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Northern - Toron
3:34.17
2
10
2
Relay Team
East York
3:48.25
1
8
3
Relay Team
Leaside
3:49.22
2
6
4
Relay Team
Jarvis
3:55.78
2
4
5
Relay Team
Humberside
3:57.22
1
2
6
Relay Team
Monarch Park
4:03.43
2
1
7
Relay Team
Riverdale
4:10.16
1
8
Relay Team
Leaside
4:19.04
2
9
Relay Team
Monarch Park
4:27.32
1
--
Relay Team
Malvern
NT
2
--
Relay Team
Northern - Toron
NT
1
--
Relay Team
Central Technica
NT
2
--
Relay Team
University of To
NT
1
--
Relay Team
Danforth
NT
1
--
Relay Team
Lawrence Park
NT
1
--
Relay Team
Lawrence Park
DQ
2
Mens 4x400m Relay Open West
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Silverthorn
3:44.82
2
10
2
Relay Team
Vaughan Road Aca
3:47.22
1
8
3
Relay Team
Vaughan Road Aca
3:57.50
2
5
3
Relay Team
West Humber
3:57.50
2
5
5
Relay Team
Etobicoke School
4:09.64
2
2
6
Relay Team
York Memorial
4:28.88
1
1
Mens Shot Put Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Inniss, Brad
East York
13.15m
(43'1.5)
1
10
2
MacDonald, Riley
Harbord
10.27m
(33'8.25)
1
8
3
Quattrocchi, Julian
Lawrence Park
9.40m
(30'10)
1
6
4
Pitre, Sean
Monarch Park
8.98m
(29'5.5)
1
4
5
Watson, Tosh
Harbord
8.87m
(29'1)
1
2
6
Anthony, Tristan
Leaside
8.26m
(27'1)
1
1
--
Westell, Andrew
Lawrence Park
ND
(--)
1
--
Johnson, Shareef
Northern - Toron
ND
(--)
1
--
Wiseman, Ian
Lawrence Park
ND
(--)
1
--
Oliveria, Glener
Lawrence Park
ND
(--)
1
Mens Shot Put Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Roberts, Hunter
Richview CI
11.24m
(36'10.5)
1
10
2
Dewareler, Sahheed
Richview CI
10.83m
(35'6.25)
1
8
3
Edwards, Andrew
North Albion
9.24m
(30'3.75)
1
6
4
Nkrumah, Emmanuel
George Harvey
8.80m
(28'10.25)
1
4
Mens Shot Put Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tim, Simon
Eastern Commerce
12.93m
(42'5)
1
10
2
Mogorean, Alex
Monarch Park
12.10m
(39'8.25)
1
8
3
Owen, Tyler
Riverdale
11.15m
(36'6.75)
1
6
4
Hopkins, Jack
Lawrence Park
11.05m
(36'3)
1
4
5
Shields, Charlie
Lawrence Park
11.00m
(36'1)
1
2
6
Ventrone, Johnny
Western Technica
10.50m
(34'5.25)
1
1
7
Thinley, Tenzin
Parkdale
10.00m
(32'9.5)
1
8
Grayer, Spencer
Parkdale
9.83m
(32'3)
1
9
Gonzalez, Patrick
Parkdale
9.22m
(30'2.75)
1
10
Chan, Dillon
Riverdale
8.90m
(29'2.25)
1
11
Zhang, Kevin
Northern - Toron
8.55m
(28'0.5)
1
--
Diaz Sesto, Alejandr
Harbord
ND
(--)
1
--
Diallo, Sialu
Eastern Commerce
ND
(--)
1
Mens Shot Put Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Panagiotopou, George
Etobicoke CI
11.16m
(36'7.25)
1
10
2
White, Austin
York Memorial
10.70m
(35'1.25)
1
8
3
McKelvey, Matthew
Richview CI
9.97m
(32'8.5)
1
6
4
Silva, Daniel
Vaughan Road Aca
9.90m
(32'5.75)
1
4
5
Richardson, Joneil
West Humber
9.54m
(31'3.5)
1
2
6
Persaud, Brandon
York Memorial
8.43m
(27'7.75)
1
1
7
Crombie, Josiah
Richview CI
7.70m
(25'3)
1
8
Tran, Daniel
Weston
6.73m
(22'0.75)
1
9
Quach, Thompson
Weston
4.93m
(16'2)
1
Mens Shot Put Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nikolovski, Peter
Malvern
15.25m
(50'0.25)
1
10
2
Bakolias, Dimitri
Danforth
11.27m
(36'11.5)
1
8
3
Biyarslanov, Arthur
Jarvis
11.01m
(36'1.25)
1
6
4
Scully, Douglas
Lawrence Park
10.87m
(35'7.75)
1
4
5
Mohamed, Camara
Eastern Commerce
10.79m
(35'4.75)
1
2
6
Jaan, Tahir
Jarvis
10.44m
(34'3)
1
1
Mens Shot Put Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nghiem, Thanh
Silverthorn
10.11m
(33'2)
1
10
2
White, Dwayne
West Humber
9.95m
(32'7.5)
1
8
3
Suadik, Akrem
Vaughan Road Aca
8.62m
(28'3.25)
1
6
4
Camano, Marc
Vaughan Road Aca
8.16m
(26'9.25)
1
4
5
Singh, Harjinderpal
West Humber
8.06m
(26'5.25)
1
2
6
Zecchino, Gabriel
York Memorial
8.06m
(26'5.25)
1
1
7
Ro, Peter
Richview CI
7.30m
(23'11.25)
1
Mens Discus Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kuzmich, Jason
Lawrence Park
37.78m
(123'11.25)
1
10
2
Burton, Berndan
Lawrence Park
29.40m
(96'5.25)
1
8
3
Pitre, Sean
Monarch Park
26.75m
(87'9)
1
6
Mens Discus Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Roberts, Hunter
Richview CI
34.50m
(113'2.25)
1
10
2
Edwards, Andrew
North Albion
25.08m
(82'3.25)
1
8
3
Jibril, Fouad
George Harvey
21.53m
(70'7.5)
1
6
4
Stevanovic, Nikola
Etobicoke CI
21.25m
(69'8.5)
1
4
Mens Discus Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shields, Charlie
Lawrence Park
34.70m
(113'10)
1
10
2
Owen, Tyler
Riverdale
32.05m
(105'1.75)
1
8
3
Hoang, Vinh-Son
Lawrence Park
30.72m
(100'9.25)
1
6
4
Chan, Dillon
Riverdale
30.54m
(100'2.25)
1
4
5
Thinley, Tenzin
Parkdale
24.89m
(81'7.75)
1
2
6
O'Brien, Hayden
Monarch Park
21.70m
(71'2.25)
1
1
7
Mogorean, Alex
Monarch Park
21.28m
(69'9.75)
1
8
Harvey-Ridout, Frase
Monarch Park
21.01m
(68'11)
1
Mens Discus Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McKelvey, Matthew
Richview CI
36.12m
(118'6)
1
10
2
Silva, Daniel
Vaughan Road Aca
30.37m
(99'7.5)
1
8
Mens Discus Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nikolovski, Peter
Malvern
40.07m
(131'5.5)
1
10
2
VanDeursen, Scott
Lawrence Park
28.59m
(93'9.5)
1
8
3
Scully, Douglas
Lawrence Park
26.56m
(87'1.5)
1
6
4
Tsangaris, Emanuel
East York
26.17m
(85'10.25)
1
4
5
Hopkins, Evan
Lawrence Park
24.30m
(79'8.5)
1
2
6
Lemm, Eric
Riverdale
22.02m
(72'2.75)
1
1
7
Southey, Andrew
Monarch Park
21.49m
(70'6)
1
8
MacDonald, Sandy
Monarch Park
19.51m
(64'0)
1
Mens Discus Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Suadik, Akrem
Vaughan Road Aca
31.52m
(103'4.75)
1
10
2
Zecchino, Gabriel
York Memorial
27.52m
(90'3.25)
1
8
3
Nghiem, Thanh
Silverthorn
23.80m
(78'1)
1
6
4
Stevanovic, Aleksa
Etobicoke CI
23.00m
(75'5.5)
1
4
5
Camano, Marc
Vaughan Road Aca
22.67m
(74'4.5)
1
2
6
Ro, Peter
Richview CI
20.44m
(67'0.5)
1
1
7
Syptak, Mark
Silverthorn
20.37m
(66'9.75)
1
Mens Javelin Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bruchson, Okech (Lucky
Central Technica
42.08m
(138'0.5)
1
10
2
Inniss, Brad
East York
41.04m
(134'7.75)
1
8
3
Cai, Cameron
Harbord
35.59m
(116'9)
1
6
4
Paradina, Nichola
Lawrence Park
33.85m
(111'0.5)
1
4
5
Anderson, Willian
Lawrence Park
31.04m
(101'10)
1
2
6
Mohamed, Waleed
East York
28.50m
(93'6)
1
1
7
Loparco, JP
Humberside
14.33m
(47'0)
1
Mens Javelin Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Roberts, Hunter
Richview CI
38.13m
(125'1)
1
10
2
Edwards, Andrew
North Albion
26.10m
(85'7.5)
1
8
3
Dewareler, Sahheed
Richview CI
19.10m
(62'7.75)
1
6
Mens Javelin Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Owen, Tyler
Riverdale
38.34m
(125'9.25)
1
10
2
Mogorean, Alex
Monarch Park
37.74m
(123'9.75)
1
8
3
Wong, Simon
Parkdale
29.09m
(95'5.25)
1
6
4
Thinley, Tenzin
Parkdale
28.79m
(94'5.25)
1
4
5
Chan, Dillon
Riverdale
24.14m
(79'2.25)
1
2
6
Bradley, Andrew
Riverdale
21.40m
(70'2.5)
1
1
--
Harvey-Ridout, Frase
Monarch Park
ND
(--)
1
--
Grayer, Spencer
Parkdale
ND
(--)
1
--
Hopkins, Jack
Lawrence Park
ND
(--)
1
--
Shields, Charlie
Lawrence Park
ND
(--)
1
--
Ingram, Charlie
Humberside
ND
(--)
1
--
Zhang, Kevin
Northern - Toron
ND
(--)
1
Mens Javelin Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McKelvey, Matthew
Richview CI
39.17m
(128'6)
1
10
2
D'Angelo, Jonah
Etobicoke CI
22.75m
(74'7.5)
1
8
3
Carolan, Ned
Etobicoke School
21.63m
(70'11.5)
1
6
4
Mumin, Jamaludin
York Memorial
18.85m
(61'10)
1
4
5
Swan, Jeremy
Silverthorn
13.95m
(45'9)
1
2
6
Travino, Jason
Silverthorn
13.38m
(43'10.75)
1
1
Mens Javelin Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mcaash, Clavin
East York
41.56m
(136'4)
1
10
2
Nykorchuk, Johathan
East York
40.50m
(132'10.25)
1
8
3
Scott, James
Harbord
38.43m
(126'0.75)
1
6
4
Scully, Douglas
Lawrence Park
38.17m
(125'2.75)
1
4
5
Bakolias, Dimitri
Danforth
37.10m
(121'8.5)
1
2
6
Foster-Friesen, Willia
Central Technica
34.90m
(114'6)
1
1
7
Lampreia, Zackary
Northern - Toron
33.38m
(109'6)
1
8
Coman, Kevin
East York
31.38m
(102'11.25)
1
9
Singleton, Cole
Lawrence Park
29.30m
(96'1.5)
1
10
MacDonald, Sandy
Monarch Park
27.50m
(90'2.5)
1
11
Quiroz, Oliver
Northern - Toron
25.40m
(83'4)
1
--
Martin, Ben
Danforth
ND
(--)
1
--
Cajimat, Mark
Central Technica
ND
(--)
1
--
Lemm, Eric
Riverdale
ND
(--)
1
--
Hill, Spencer
Northern - Toron
ND
(--)
1
--
Tzemis, Peter
Lawrence Park
ND
(--)
1
Mens Javelin Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tram, Kevin
York Memorial
29.66m
(97'3.5)
1
10
2
Tomiwa, Ebun
Runnymede
26.80m
(87'11)
1
8
3
Martins, Filipe
York Memorial
26.71m
(87'7.5)
1
6
4
Noto, Sam
Richview CI
24.54m
(80'6)
1
4
5
Ro, Peter
Richview CI
22.27m
(73'0.75)
1
2
6
Camano, Marc
Vaughan Road Aca
22.10m
(72'6)
1
1
7
Syptak, Mark
Silverthorn
21.00m
(68'10.75)
1
8
Stevanovic, Aleksa
Etobicoke CI
18.65m
(61'2.25)
1
9
Elleston, Troy
Runnymede
17.17m
(56'3.75)
1
Mens High Jump Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Poole, Jamie
Lawrence Park
1.63m
(5'4)
1
10
2
Kopunovic, Luka
Northern - Toron
1.55m
(5'1)
1
7
2
Tobias, Spencer
Northern - Toron
1.55m
(5'1)
1
7
4
Marshall, Gordon
Northern - Toron
1.50m
(4'11)
1
4
5
Coney, Jack
Monarch Park
1.40m
(4'7)
1
2
--
Nolan, Isaac
Monarch Park
NH
(--)
1
--
Rabuzin, Sam
Humberside
NH
(--)
1
--
Westell, Andrew
Lawrence Park
NH
(--)
1
--
Afework, Noah
Harbord
NH
(--)
1
--
Joy, Ben
Lawrence Park
NH
(--)
1
--
Brown, Dawson
Monarch Park
NH
(--)
1
--
Cai, Cameron
Harbord
NH
(--)
1
Mens High Jump Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Aidoo, Michael
West Humber
1.60m
(5'2.75)
1
10
2
Kane, Matthew
Silverthorn
1.50m
(4'11)
1
8
3
Dixon, Justin
West Humber
1.50m
(4'11)
1
6
Mens High Jump Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ogenrwot, Jerrom
Northern - Toron
1.55m
(5'1)
1
9
1
Gleason, Daniel
Lawrence Park
1.55m
(5'1)
1
9
3
Fassil, Yaphet
Humberside
1.40m
(4'7)
1
6
4
Tsukamoto, Shintaro
Northern - Toron
1.30m
(4'3)
1
4
--
Cruz, Matthew
Lawrence Park
NH
(--)
1
--
Muhammad, Yaseen
Jarvis
NH
(--)
1
--
Correia, Rhyan
Western Technica
NH
(--)
1
--
Atieh, Elie
Jarvis
FAIL
(--)
1
Mens High Jump Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Holness, Tyvaughn
West Humber
1.45m
(4'9)
1
10
Mens High Jump Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Scott, James
Harbord
1.73m
(5'8)
1
10
2
Forrester, Alonzo
Northern - Toron
1.70m
(5'6.75)
1
8
3
Tsangaris, Emanuel
East York
1.60m
(5'2.75)
1
6
4
Santa Cruz, David
East York
1.60m
(5'2.75)
1
4
5
Hopkins, Evan
Lawrence Park
1.55m
(5'1)
1
1.50
5
D'Sousa, Lawrence
Central Technica
1.55m
(5'1)
1
1.50
7
Sage, Sebastian
Monarch Park
1.55m
(5'1)
1
8
David, Tophy
Northern - Toron
1.55m
(5'1)
1
9
Birtch-Timmons, Brad
Lawrence Park
1.50m
(4'11)
1
--
VanDeursen, Scott
Lawrence Park
NH
(--)
1
--
Charleus, Mendel
Monarch Park
NH
(--)
1
Mens High Jump Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tatto, Peter Del
Silverthorn
1.73m
(5'8)
1
10
2
Darpel, Joseph
North Albion
1.73m
(5'8)
1
8
3
Morant, Jevoni
York Memorial
1.70m
(5'6.75)
1
6
4
Souralaysack, Simon
Vaughan Road Aca
1.55m
(5'1)
1
4
5
Tram, Kevin
York Memorial
1.55m
(5'1)
1
2
6
Martins, Filipe
York Memorial
1.55m
(5'1)
1
1
Mens Long Jump Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cummings, Audley
Leaside
6.04m
(19'9.75)
nwi
1
10
2
Luding, Ngwawang
Parkdale
5.88m
(19'3.5)
nwi
1
8
3
Dopwell, Chris
Eastern Commerce
5.53m
(18'1.5)
nwi
1
6
4
Missinga, Kahma
Leaside
5.32m
(17'5.25)
nwi
1
4
5
Galtsen, Dorjee
Parkdale
5.27m
(17'3.25)
nwi
1
2
6
Coney, Jack
Monarch Park
5.00m
(16'4.75)
nwi
1
1
7
Quan, Mathew
Lawrence Park
4.85m
(15'10.75)
nwi
1
8
Weininger, Lotan
Lawrence Park
4.81m
(15'9.25)
nwi
1
9
Fulford, Evan
Northern - Toron
4.40m
(14'5)
nwi
1
10
Scinocca, Will
Monarch Park
4.12m
(13'6)
nwi
1
--
Sihvonen-Morgan, Mal
Leaside
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Nguyen, Nicholas
Lakeshore CI - T
5.59m
(18'4)
nwi
1
10
2
Aidoo, Michael
West Humber
5.41m
(17'8.75)
nwi
1
7
2
Akindele, Femi
North Albion
5.41m
(17'8.75)
nwi
1
7
4
Kalati, Ziyad
Vaughan Road Aca
5.02m
(16'5.5)
nwi
1
4
5
Layne, Uriah
Runnymede
5.01m
(16'5)
nwi
1
2
6
Whibbs, Aidan
Richview CI
4.99m
(16'4.25)
nwi
1
1
7
Kane, Matthew
Silverthorn
4.71m
(15'5.25)
nwi
1
8
Dixon, Justin
West Humber
4.67m
(15'3.75)
nwi
1
9
Khatib, Abdulwahab
Runnymede
4.53m
(14'10.25)
nwi
1
10
Antwi, Kofi
Runnymede
4.44m
(14'6.75)
nwi
1
Mens Long Jump Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Simpson, Khoseem
Eastern Commerce
6.02m
(19'9)
nwi
1
10
2
Khalique, Hamza
Monarch Park
5.78m
(18'11.5)
nwi
1
8
3
Huynh, Tommy
Parkdale
5.65m
(18'6.25)
nwi
1
6
4
Nguyen, Dustin
Harbord
4.90m
(16'0.75)
nwi
1
4
5
Walsh, David
Humberside
4.78m
(15'8)
nwi
1
2
6
McGregor, John Dougl
Leaside
4.60m
(15'1)
nwi
1
1
7
Atieh, Elie
Jarvis
4.38m
(14'4.25)
nwi
1
8
Goudsaard, Andrew
Danforth
4.22m
(13'10)
nwi
1
9
Lugassy, Rafael
Forest Hill - To
4.03m
(13'2.5)
nwi
1
10
Simpson, Roshaun
Eastern Commerce
3.95m
(12'11.5)
nwi
1
11
Dubrovsky, Vlad
Forest Hill - To
3.62m
(11'10.5)
nwi
1
--
Arikugathasan, Prasad
Danforth
ND
(--)
nwi
1
--
Grayer, Spencer
Parkdale
ND
(--)
nwi
1
--
Terry, Victor
Parkdale
ND
(--)
nwi
1
--
Garrido, Nicholas
Lawrence Park
ND
(--)
nwi
1
--
Diaz Sesto, Alejandr
Harbord
ND
(--)
nwi
1
--
Boppana, Ujwal
University of To
ND
(--)
nwi
1
--
Christian, Richard
Eastern Commerce
ND
(--)
nwi
1
--
Jones, Terrence
Eastern Commerce
ND
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Donaldson, Jacob
York Memorial
5.75m
(18'10.25)
nwi
1
10
2
Bannerji, Rudy
Etobicoke CI
5.43m
(17'9.75)
nwi
1
8
3
Budeng, Jeff
York Memorial
4.83m
(15'10)
nwi
1
6
4
Kennedy, Joshua
Richview CI
4.75m
(15'7)
nwi
1
4
5
Skanes, Collin
York Memorial
4.74m
(15'6.5)
nwi
1
2
6
Nguyen, Ian
York Memorial
4.58m
(15'0.25)
nwi
1
1
7
Tran, Daniel
Weston
4.53m
(14'10.25)
nwi
1
8
Munroe, Malique
Etobicoke CI
4.26m
(13'11.5)
nwi
1
9
Swan, Jeremy
Silverthorn
3.90m
(12'9.5)
nwi
1
10
Seneviratne, Vinu
Weston
3.67m
(12'0.25)
nwi
1
Mens Long Jump Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Qayoumi, Mustafa
Monarch Park
6.47m
(21'2.5)
nwi
1
10
2
Sylvester, James
Eastern Commerce
6.35m
(20'10)
nwi
1
7
2
Flemming, Jahrece
Jarvis
6.35m
(20'10)
nwi
1
7
4
Adeboboye, Adam
Northern - Toron
6.34m
(20'9.5)
nwi
1
4
5
Mohamed, Jamil
East York
6.23m
(20'5.25)
nwi
1
2
6
Gungabeesoon, Jeremy
University of To
6.18m
(20'3.25)
nwi
1
1
7
Aduesi, Ernest
Central Technica
6.04m
(19'9.75)
nwi
1
8
Charleus, Mendel
Monarch Park
5.93m
(19'5.25)
nwi
1
9
Nykorchuk, Johathan
East York
5.92m
(19'5)
nwi
1
10
Boreland, Jermal
Central Technica
5.73m
(18'9.5)
nwi
1
10
Coman, Kevin
East York
5.73m
(18'9.5)
nwi
1
12
Lacasse, Rashad
East York
5.65m
(18'6.25)
nwi
1
13
Ciccarelli, Dylan
Malvern
5.61m
(18'4.75)
nwi
1
14
Bakolias-Cummings, Ra
East York
5.53m
(18'1.5)
nwi
1
15
Osorio Gamiz, Franci
Western Technica
5.36m
(17'7)
nwi
1
16
Ndongo, Timo
Western Technica
4.86m
(15'11.25)
nwi
1
17
Mathies, Max
Malvern
4.42m
(14'6)
nwi
1
--
Jiang, Feng Kai
Riverdale
ND
(--)
nwi
1
--
Rilan, John
Western Technica
ND
(--)
nwi
1
--
Sage, Sebastian
Monarch Park
ND
(--)
nwi
1
--
Seifert, Neil
Rosedale Heights
ND
(--)
nwi
1
--
Kwofie, Nate
Humberside
ND
(--)
nwi
1
--
Allert, Tyrell
Central Technica
ND
(--)
nwi
1
--
Salmond, Deckerdo
Central Technica
ND
(--)
nwi
1
--
Pepito, Moises
Central Technica
ND
(--)
nwi
1
--
Nelson, Nathaniel
Eastern Commerce
ND
(--)
nwi
1
--
Tynes, Jordan
Eastern Commerce
ND
(--)
nwi
1
--
Weinstein, Josh
Forest Hill - To
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Harriott, Andre
Vaughan Road Aca
6.00m
(19'8)
nwi
1
10
2
Bartholomew, Anthony
Weston
5.69m
(18'8)
nwi
1
8
2
Vaca, Julian
Richview CI
5.69m
(18'8)
nwi
1
4
Rodriques, Lance
Vaughan Road Aca
5.55m
(18'2.5)
nwi
1
6
5
Thompson, Shekeil
Vaughan Road Aca
5.29m
(17'4.25)
nwi
1
4
6
Plewes, Ethan
Etobicoke CI
4.71m
(15'5.25)
nwi
1
2
7
Haughton, Jabri
Vaughan Road Aca
4.62m
(15'1.75)
nwi
1
1
8
Souralaysack, Simon
Vaughan Road Aca
4.49m
(14'8.75)
nwi
1
9
Owusu-Ansah, Jamaal
West Humber
3.40m
(11'1.75)
nwi
1
Mens Triple Jump Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Luding, Ngwawang
Parkdale
12.98m
(42'7)
nwi
1
10
2
Cummings, Audley
Leaside
12.47m
(40'10.75)
nwi
1
8
3
Poole, Jamie
Lawrence Park
11.03m
(36'2.25)
nwi
1
6
4
Fulford, Evan
Northern - Toron
10.41m
(34'1.75)
nwi
1
4
5
Nolan, Isaac
Monarch Park
9.68m
(31'9)
nwi
1
2
--
Cui, Stephen
Lawrence Park
ND
(--)
nwi
1
--
Pavkov, Kosta
Lawrence Park
ND
(--)
nwi
1
--
Hughes-London, Pierr
Malvern
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Nguyen, Nicholas
Lakeshore CI - T
11.55m
(37'10.5)
nwi
1
10
2
Douglas, Shemar
Vaughan Road Aca
11.45m
(37'6.75)
nwi
1
8
3
Akindele, Femi
North Albion
11.05m
(36'3)
nwi
1
6
4
Holowczak, Ryan
Richview CI
10.57m
(34'8)
nwi
1
4
5
Whibbs, Aidan
Richview CI
10.28m
(33'8.5)
nwi
1
2
6
Kalati, Ziyad
Vaughan Road Aca
9.71m
(31'10.25)
nwi
1
1
--
Kane, Matthew
Silverthorn
ND
(--)
nwi
1
--
Aidoo, Michael
West Humber
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Simpson, Khoseem
Eastern Commerce
11.71m
(38'5)
nwi
1
10
2
Huynh, Tommy
Parkdale
11.56m
(37'11)
nwi
1
8
3
Khalique, Hamza
Monarch Park
10.69m
(35'0.75)
nwi
1
6
4
Nguyen, Dustin
Harbord
10.14m
(33'3)
nwi
1
4
5
Quach, Andrew
Riverdale
9.81m
(32'2)
nwi
1
2
6
Bhim, Adrian
Western Technica
8.33m
(27'3.75)
nwi
1
1
Mens Triple Jump Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cato, Eric
Richview CI
11.42m
(37'5.5)
nwi
1
10
2
Donaldson, Jacob
York Memorial
10.71m
(35'1.5)
nwi
1
8
3
Budeng, Jeff
York Memorial
10.48m
(34'4.5)
nwi
1
6
4
Munroe, Malique
Etobicoke CI
10.19m
(33'5)
nwi
1
4
5
Carolan, Ned
Etobicoke School
9.64m
(31'7.5)
nwi
1
2
Mens Triple Jump Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Flemming, Jahrece
Jarvis
14.04m
(46'0.75)
nwi
1
10
2
Sylvester, James
Eastern Commerce
13.81m
(45'3.5)
nwi
1
8
3
Qayoumi, Mustafa
Monarch Park
13.51m
(44'3.75)
nwi
1
6
4
Weinstein, Josh
Forest Hill - To
13.21m
(43'4)
nwi
1
4
5
Coman, Kevin
East York
13.03m
(42'8.75)
nwi
1
2
6
Birtch-Timmons, Brad
Lawrence Park
11.80m
(38'8.5)
nwi
1
1
7
Tsangaris, Emanuel
East York
10.77m
(35'4)
nwi
1
8
Mathies, Max
Malvern
10.62m
(34'10)
nwi
1
9
Verceles, Isaac
Northern - Toron
10.52m
(34'6)
nwi
1
Mens Triple Jump Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Harriott, Andre
Vaughan Road Aca
12.17m
(39'11)
nwi
1
10
2
Rodriques, Lance
Vaughan Road Aca
11.80m
(38'8.5)
nwi
1
8
3
Vaca, Julian
Richview CI
11.42m
(37'5.5)
nwi
1
6
4
Svirplys, Peter
Richview CI
10.80m
(35'5)
nwi
1
4
5
Martins, Filipe
York Memorial
10.78m
(35'4.25)
nwi
1
2
6
Emanuel, Bounar
West Humber
10.67m
(35'0)
nwi
1
1
7
Abreu, Helias
York Memorial
10.50m
(34'5.25)
nwi
1
8
Tatto, Peter Del
Silverthorn
10.47m
(34'4)
nwi
1
9
Thompson, Shekeil
Vaughan Road Aca
10.47m
(34'4)
nwi
1
10
Tram, Kevin
York Memorial
10.04m
(32'11.25)
nwi
1
Mens Pole Vault Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dossett, Greg
Lawrence Park
3.05m
(10'0)
1
9
1
Joy, Ben
Lawrence Park
3.05m
(10'0)
1
9
3
Poole, Jamie
Lawrence Park
2.75m
(9'0.25)
1
6
4
Hair, John
Lawrence Park
2.60m
(8'6.25)
1
4
Mens Pole Vault Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fedryk, Kevin
Lawrence Park
2.60m
(8'6.25)
1
10
2
Gleason, Daniel
Lawrence Park
2.60m
(8'6.25)
1
8
3
Hoang, Vinh-Son
Lawrence Park
1.85m
(6'0.75)
1
6
4
Newton, Jeremy
Lawrence Park
1.85m
(6'0.75)
1
4
Mens Pole Vault Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Suissa, Noah
Lawrence Park
2.45m
(8'0.25)
1
10
2
Birtch-Timmons, Brad
Lawrence Park
2.45m
(8'0.25)
1
8
3
Singleton, Cole
Lawrence Park
1.70m
(5'6.75)
1
6
Womens 100m Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Raithby, Leigh
Humberside
12.46
nwi
1
10
2
Brooks, Shanice
Monarch Park
12.59
nwi
1
8
3
Browne, Cori
Jarvis
12.72
nwi
1
6
4
Ferguson, Hilary
North Toronto
12.87
nwi
1
4
5
Eng, Rachel
Malvern
13.01
nwi
1
2
6
Tereshehenko, Maria
Lawrence Park
13.43
nwi
1
1
7
Ballantyne, Emily
Monarch Park
13.61
nwi
1
8
Mar, Kendall
Malvern
13.84
nwi
1
Womens 100m Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ferguson, Hilary
North Toronto
12.95
nwi
4
2
Raithby, Leigh
Humberside
13.31
nwi
5
6
Browne, Cori
Jarvis
13.43
nwi
5
7
Ballantyne, Emily
Monarch Park
13.50
nwi
4
3
Eng, Rachel
Malvern
13.68
nwi
3
4
Tereshehenko, Maria
Lawrence Park
13.76
nwi
2
5
Brooks, Shanice
Monarch Park
13.85
nwi
1
8
Mar, Kendall
Malvern
14.20
nwi
5
9
Gregory, Nicole
Malvern
14.25
nwi
4
10
Xu, Emily
North Toronto
14.35
nwi
2
11
Taylor, Amiya
Lawrence Park
14.43
nwi
2
12
Lush, Maddy
Malvern
14.49
nwi
1
13
Pichette, Laura
Lawrence Park
14.63
nwi
2
14
Morris, Sarah
Harbord
14.82
nwi
5
15
Gayle-Allen, Onitsha
Humberside
14.88
nwi
5
16
Russell, Connie
Northern - Toron
14.97
nwi
1
17
Grant, Mary
Monarch Park
14.98
nwi
1
18
Kirkwood-Lazazzera,,
Malvern
15.01
nwi
3
19
Richards, Taija
Malvern
15.13
nwi
2
20
Bradley, Victoria
Leaside
15.14
nwi
4
21
Morash, Lauren
Lawrence Park
15.24
nwi
1
22
Goodnoh, Jessica
Harbord
15.82
nwi
3
23
Power, Melissa
Riverdale
15.86
nwi
1
24
Xiong, Lisa
Riverdale
16.47
nwi
2
25
Twin, Sally
Riverdale
16.62
nwi
3
--
Li, Wendy
North Toronto
NT
nwi
4
Womens 100m Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Graham, Sade
Kipling
12.38
nwi
1
10
2
Taylor, Shamae
West Humber
12.83
nwi
1
8
3
McCreath, Asasha
West Humber
12.99
nwi
1
6
4
Babatunde, Grace
Martingrove
14.14
nwi
1
4
5
Bailey, Lauren
Richview CI
14.30
nwi
1
2
6
Barot, Shivali
Vaughan Road Aca
14.43
nwi
1
1
Womens 100m Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Graham, Sade
Kipling
13.41
nwi
2
2
Taylor, Shamae
West Humber
13.79
nwi
1
3
McCreath, Asasha
West Humber
14.02
nwi
1
4
Gray, Jaelese
Thistletown
14.10
nwi
2
5
O'Connor, Kemesha
Weston
14.37
nwi
1
6
Barot, Shivali
Vaughan Road Aca
14.64
nwi
2
7
Bailey, Lauren
Richview CI
14.78
nwi
1
8
Babatunde, Grace
Martingrove
15.11
nwi
2
9
Kusi, Sara
York Memorial
15.12
nwi
1
10
Campbell, Chante
West Humber
15.79
nwi
1
11
Bianca, Thompson
West Humber
16.19
nwi
1
Womens 100m Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ly, Olivia
University of To
11.86
nwi
1
10
2
Brzozowicz, Samantha
Lawrence Park
12.58
nwi
1
8
3
Nyamekye, Michelle
Marc Garneau - T
12.80
nwi
1
6
4
Tran, Michelle
Parkdale
13.04
nwi
1
4
5
Loucas, Danielle
Danforth
13.29
nwi
1
2
6
Hidi, Georgia
Lawrence Park
13.47
nwi
1
1
7
Cotter, Emilia
Parkdale
13.62
nwi
1
8
Alexix, Kiya
Riverdale
15.13
nwi
1
Womens 100m Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ly, Olivia
University of To
13.04
nwi
3
2
Brzozowicz, Samantha
Lawrence Park
13.75
nwi
2
7
Tran, Michelle
Parkdale
13.96
nwi
2
8
Nyamekye, Michelle
Marc Garneau - T
14.07
nwi
3
3
Loucas, Danielle
Danforth
14.15
nwi
5
4
Hidi, Georgia
Lawrence Park
14.19
nwi
6
9
Small, Kyanne
Marc Garneau - T
14.32
nwi
6
5
Cotter, Emilia
Parkdale
14.34
nwi
1
10
Schaeffer-Wood, Soph
Monarch Park
14.53
nwi
5
11
Tsushima, Maddie
Humberside
14.56
nwi
2
6
Alexix, Kiya
Riverdale
14.58
nwi
4
12
Voong, Kelly
Riverdale
14.70
nwi
5
13
Grudge, Tatyana
Northern - Toron
14.75
nwi
6
14
Chen, Laura
Riverdale
14.76
nwi
1
15
Herskind, Maja
Harbord
14.79
nwi
2
16
Malloy, Elana
Riverdale
14.99
nwi
3
17
Aleem, Bareera
Parkdale
15.16
nwi
4
18
Roberts, Gabriela
Riverdale
15.19
nwi
4
19
Cheng, Joyce
Marc Garneau - T
15.28
nwi
5
20
Heyche, Peggy
Lawrence Park
15.48
nwi
3
21
Lafeer, Shahla
Riverdale
15.51
nwi
5
22
Ho, Jackie
Marc Garneau - T
15.56
nwi
5
23
Dupere, Keanna
Western Technica
15.71
nwi
6
24
Swearing, Shield
Humberside
15.82
nwi
4
25
Guadagnoli, Marina
Western Technica
15.90
nwi
4
26
Chow, Esmee
Monarch Park
15.97
nwi
3
27
Macmillan, Megan
Humberside
16.00
nwi
1
28
Goldfarb, Dayna
North Toronto
16.30
nwi
1
29
Ogbonna, Nkemakolam
Northern - Toron
16.68
nwi
5
30
Matis, Jayde
Humberside
17.10
nwi
2
31
Saleh, Salma
Marc Garneau - T
18.70
nwi
2
Womens 100m Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Duke, Nodia
North Albion
13.11
nwi
1
10
2
McCloud, Ashly
Runnymede
13.29
nwi
1
8
3
Nguyen, Angel
Runnymede
13.42
nwi
1
6
4
Griffith-Gr, Shaylah
Thistletown
13.86
nwi
1
4
5
Maripuu, Hanna
Silverthorn
14.15
nwi
1
2
6
Buckingham, Jordenna
Martingrove
14.44
nwi
1
1
7
Blair, Keshawna
Vaughan Road Aca
14.58
nwi
1
8
Jakovic, Diana
Richview CI
14.75
nwi
1
Womens 100m Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Duke, Nodia
North Albion
13.95
nwi
1
2
McCloud, Ashly
Runnymede
14.02
nwi
2
3
Nguyen, Angel
Runnymede
14.36
nwi
4
5
Griffith-Gr, Shaylah
Thistletown
14.55
nwi
1
6
Maripuu, Hanna
Silverthorn
14.56
nwi
2
7
Buckingham, Jordenna
Martingrove
14.67
nwi
1
8
Blair, Keshawna
Vaughan Road Aca
14.91
nwi
1
9
Liu, Meagan
Vaughan Road Aca
14.97
nwi
4
10
Twumasi, Elizabeth
West Humber
15.54
nwi
1
4
Jakovic, Diana
Richview CI
15.73
nwi
3
11
Daogo, Sofia
Silverthorn
16.32
nwi
3
12
Rhee, Janice
Richview CI
16.68
nwi
2
13
Smodis, Stephanie
Vaughan Road Aca
17.30
nwi
3
14
Vucevic, Diana
Richview CI
17.63
nwi
1
Womens 100m Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Allison, Alexandra
Humberside
12.34
nwi
1
10
2
Wilkinson, Onika
Parkdale
12.76
nwi
1
8
3
So, Adrianna
Malvern
12.94
nwi
1
6
4
Alexander, Nisa
Western Technica
13.11
nwi
1
4
5
Tucker-McIntyre, Rom
Marc Garneau - T
13.25
nwi
1
2
6
Johnson, Tia
Harbord
13.60
nwi
1
1
7
Xiong, Lisa
Riverdale
13.77
nwi
1
8
Guerin, Kiev
Rosedale Heights
13.97
nwi
1
Womens 100m Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Wilkinson, Onika
Parkdale
13.33
nwi
1
1
Allison, Alexandra
Humberside
13.33
nwi
2
3
Alexander, Nisa
Western Technica
13.60
nwi
4
5
Tucker-McIntyre, Rom
Marc Garneau - T
13.62
nwi
4
6
So, Adrianna
Malvern
13.64
nwi
2
7
Johnson, Tia
Harbord
13.84
nwi
1
8
Guerin, Kiev
Rosedale Heights
13.86
nwi
1
9
Lawrence, Hannah
Jarvis
14.03
nwi
2
10
Van Herk, Sammy
Monarch Park
14.16
nwi
4
4
Thompson, Jahlesha
Riverdale
14.31
nwi
3
11
Lee, Rebecca
Jarvis
14.41
nwi
3
12
Miller, Judith
Jarvis
14.57
nwi
3
13
Boyd, Anastacia
Danforth
14.58
nwi
2
14
Paul, Shannon
Humberside
14.88
nwi
2
15
Nakesha, Walker
Central Technica
14.96
nwi
1
16
Reid, Ayan
Jarvis
14.98
nwi
3
17
Liu, Mary
Riverdale
15.23
nwi
3
18
Yam, Lucy
Riverdale
15.27
nwi
3
19
Lei, Mandy
Jarvis
15.29
nwi
1
20
Viner, Shanice
Jarvis
15.85
nwi
2
21
Clarke, Molly
Monarch Park
17.28
nwi
4
Womens 100m Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Amoah, Sandra
Vaughan Road Aca
11.94
nwi
1
10
2
Kaba, Mariama
Martingrove
12.29
nwi
1
8
3
Dwyer, Danielle
George Harvey
12.69
nwi
1
6
4
Odell, Landan
Runnymede
13.02
nwi
1
4
5
Baugh, Dannisha
George Harvey
13.78
nwi
1
2
6
Dukuray, Fatouma
York Memorial
13.91
nwi
1
1
7
Glover, Jacqueline
Etobicoke School
14.05
nwi
1
8
Brown, Shante
George Harvey
14.23
nwi
1
Womens 100m Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Amoah, Sandra
Vaughan Road Aca
12.78
nwi
1
3
Kaba, Mariama
Martingrove
12.97
nwi
1
5
Dukuray, Fatouma
York Memorial
13.04
nwi
1
7
Dwyer, Danielle
George Harvey
13.73
nwi
1
8
Odell, Landan
Runnymede
14.08
nwi
1
2
Baugh, Dannisha
George Harvey
14.76
nwi
2
4
Glover, Jacqueline
Etobicoke School
15.00
nwi
2
6
Brown, Shante
George Harvey
15.01
nwi
2
9
Kaba, Mariama
Martingrove
15.37
nwi
1
10
Hyunh, Cindy
Silverthorn
16.65
nwi
1
Womens 200m Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Raithby, Leigh
Humberside
27.99
nwi
1
10
2
D'Oliveira, Alexandr
Malvern
28.50
nwi
1
8
3
Grant, Mary
Monarch Park
28.55
nwi
1
6
4
Eng, Rachel
Malvern
28.73
nwi
1
4
5
Mar, Kendall
Malvern
29.99
nwi
1
2
6
Browne, Cori
Jarvis
30.04
nwi
1
1
7
Lush, Maddy
Malvern
30.42
nwi
1
8
Gayle-Allen, Onitsha
Humberside
31.25
nwi
1
Womens 200m Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Raithby, Leigh
Humberside
27.57
nwi
3
4
D'Oliveira, Alexandr
Malvern
27.74
nwi
3
5
Grant, Mary
Monarch Park
28.80
nwi
3
2
Eng, Rachel
Malvern
28.86
nwi
2
6
Browne, Cori
Jarvis
29.20
nwi
3
3
Mar, Kendall
Malvern
29.94
nwi
1
7
Lush, Maddy
Malvern
30.05
nwi
3
8
Gayle-Allen, Onitsha
Humberside
30.99
nwi
1
9
Munro, Godlyn
Western Technica
31.34
nwi
2
10
Griffin, Sarah
Riverdale
32.04
nwi
2
11
Crossman, Amy
Rosedale Heights
32.05
nwi
2
12
Lam, Angela
Riverdale
32.20
nwi
3
13
Takacs, Rachel
Danforth
34.35
nwi
1
Womens 200m Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McCreath, Asasha
West Humber
28.58
nwi
1
10
2
Li, Lauren
Richview CI
28.65
nwi
1
8
3
Akinwale, Deborah
North Albion
31.55
nwi
1
4
3
Nwakanma, Abijah
North Albion
31.55
nwi
1
5
Campbell, Chante
West Humber
32.34
nwi
1
2
6
Bianca, Thompson
West Humber
33.45
nwi
1
1
Womens 200m Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ly, Olivia
University of To
27.46
nwi
1
10
2
Mikelberg, Emma
Lawrence Park
28.65
nwi
1
8
3
Papaioannou, Stephan
Leaside
28.92
nwi
1
6
4
Pang, Emma
Danforth
29.67
nwi
1
4
5
Loucas, Danielle
Danforth
30.16
nwi
1
2
6
Cotter, Emilia
Parkdale
30.64
nwi
1
1
7
Voong, Kelly
Riverdale
30.97
nwi
1
8
Tran, Michelle
Parkdale
32.76
nwi
1
Womens 200m Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ly, Olivia
University of To
26.60
nwi
1
2
Papaioannou, Stephan
Leaside
28.49
nwi
5
6
Mikelberg, Emma
Lawrence Park
28.51
nwi
1
3
Pang, Emma
Danforth
29.14
nwi
3
4
Loucas, Danielle
Danforth
29.38
nwi
2
7
Cotter, Emilia
Parkdale
29.47
nwi
1
8
Voong, Kelly
Riverdale
30.32
nwi
2
9
Alexix, Kiya
Riverdale
30.45
nwi
1
5
Tran, Michelle
Parkdale
30.53
nwi
4
10
Kabli, Shaimaa
Jarvis
30.83
nwi
5
11
Malloy, Elana
Riverdale
30.86
nwi
4
12
Tsushima, Maddie
Humberside
30.87
nwi
3
13
Hall, Alexa
North Toronto
31.11
nwi
1
14
Chen, Laura
Riverdale
31.15
nwi
5
15
Loo, Hanna
Leaside
31.19
nwi
2
16
Williams, Jenei
Eastern Commerce
31.34
nwi
4
17
Zelma, Caroline
Humberside
32.28
nwi
3
18
Dupere, Keanna
Western Technica
32.96
nwi
2
19
Macmillan, Megan
Humberside
33.98
nwi
1
20
Berger, Sarah
Northern - Toron
36.91
nwi
3
Womens 200m Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Whiteley, Rachael
Richview CI
29.21
nwi
1
10
2
Duke, Nodia
North Albion
29.43
nwi
1
8
3
Twumasi, Elizabeth
West Humber
29.82
nwi
1
6
4
Abou-Khrechic, Samar
Martingrove
30.51
nwi
1
4
5
Marriott, Harmoni
Thistletown
30.73
nwi
1
2
6
Husbands, Oceanna
Lakeshore CI - T
32.17
nwi
1
1
7
Griffith-Gr, Shaylah
Thistletown
32.20
nwi
1
8
Blair, Keshawna
Vaughan Road Aca
33.75
nwi
1
Womens 200m Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Duke, Nodia
North Albion
28.10
nwi
2
2
Whiteley, Rachael
Richview CI
28.49
nwi
1
3
Twumasi, Elizabeth
West Humber
28.79
nwi
2
4
Abou-Khrechic, Samar
Martingrove
29.50
nwi
1
5
Marriott, Harmoni
Thistletown
29.70
nwi
1
7
Husbands, Oceanna
Lakeshore CI - T
30.99
nwi
1
6
Griffith-Gr, Shaylah
Thistletown
31.19
nwi
2
8
Blair, Keshawna
Vaughan Road Aca
31.19
nwi
1
9
King-Lawrence, Erika
Runnymede
31.28
nwi
1
10
Julia, Morassutti
Etobicoke CI
31.36
nwi
2
11
Jakovic, Diana
Richview CI
31.84
nwi
2
12
Edmond, Jasmyne
Vaughan Road Aca
32.32
nwi
2
Womens 200m Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Adamson, Jessica
North Toronto
25.88
nwi
1
10
2
Wilkinson, Onika
Parkdale
28.06
nwi
1
8
3
Smith, Alisa
Western Technica
28.07
nwi
1
6
4
Lawrence, Hannah
Jarvis
28.93
nwi
1
4
5
Van Herk, Sammy
Monarch Park
29.30
nwi
1
2
6
Graham, Emily
Humberside
29.54
nwi
1
1
7
Lee, Rebecca
Jarvis
29.67
nwi
1
8
Thompson, Jahlesha
Riverdale
29.78
nwi
1
Womens 200m Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Adamson, Jessica
North Toronto
26.40
nwi
2
3
Smith, Alisa
Western Technica
28.25
nwi
2
2
Wilkinson, Onika
Parkdale
28.40
nwi
1
4
Van Herk, Sammy
Monarch Park
29.25
nwi
1
5
Lawrence, Hannah
Jarvis
29.37
nwi
2
6
Graham, Emily
Humberside
29.41
nwi
1
7
Thompson, Jahlesha
Riverdale
30.04
nwi
1
8
Lee, Rebecca
Jarvis
30.21
nwi
2
9
Reid, Ayan
Jarvis
30.98
nwi
2
10
Marshall, Kirsten
Northern - Toron
32.70
nwi
1
Womens 200m Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Dwyer, Danielle
George Harvey
29.59
nwi
1
10
2
Tanasha, Dawkins
West Humber
29.84
nwi
1
8
3
Teekasingh, Katey
Weston
30.64
nwi
1
6
4
Brown, Shante
George Harvey
32.75
nwi
1
4
5
Hyunh, Cindy
Silverthorn
34.06
nwi
1
2
Womens 400m Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thorson, Abby
North Toronto
1:04.53
3
10
2
Hall, Chloe
North Toronto
1:06.88
3
8
3
McGregor, Margue
Leaside
1:07.48
3
6
4
Grant, Mary
Monarch Park
1:08.57
3
4
5
Lock, Emily
Monarch Park
1:09.04
2
2
6
Thomas, Aliyah
Riverdale
1:09.10
2
1
7
Kabli, Ferdaous
Jarvis
1:14.02
3
8
Scott, Hailey
University of To
1:17.02
1
9
Takacs, Rachel
Danforth
1:23.58
1
10
Skauthurajah, Nelani
Danforth
1:27.00
2
Womens 400m Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Li, Lauren
Richview CI
1:07.02
1
10
2
Eves, Megan
Silverthorn
1:11.38
1
8
3
Anderson, Maegan
York Memorial
1:12.57
1
6
Womens 400m Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Papaioannou, Stephan
Leaside
1:03.48
4
10
2
Ly, Olivia
University of To
1:04.16
3
8
3
Smith, Amy
Leaside
1:05.61
4
6
4
Ng, Kelly
Danforth
1:07.93
3
4
5
Cotter, Emilia
Parkdale
1:08.17
3
2
6
Liu, Lucy
Leaside
1:08.63
4
1
7
Hidi, Georgia
Lawrence Park
1:08.86
4
8
Kabli, Shaimaa
Jarvis
1:09.05
4
9
Zelma, Caroline
Humberside
1:15.91
2
10
Macmillan, Megan
Humberside
1:17.90
1
11
Keflu, Saron
Marc Garneau - T
1:21.88
2
12
Berger, Sarah
Northern - Toron
1:28.01
3
Womens 400m Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Whiteley, Rachael
Richview CI
1:06.68
1
10
2
Cristovao, Candice
Etobicoke CI
1:09.87
1
8
3
Abou-Khrechic, Samar
Martingrove
1:10.83
1
6
4
Twumasi, Elizabeth
West Humber
1:15.62
1
4
5
King-Lawrence, Erika
Runnymede
1:19.47
1
2
6
Taylor, Mellika
Runnymede
1:24.41
1
1
7
Morgan, Essence
Central Etobicok
1:31.98
1
Womens 400m Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Adamson, Jessica
North Toronto
58.87
3
10
2
Yarranton, Brynne
University of To
1:00.70
2
8
3
Walmsley, Amy
Rosedale Heights
1:01.22
1
6
4
Vukovich, Rachel
Humberside
1:08.33
2
4
5
Graham, Emily
Humberside
1:09.54
2
2
6
Lawrence, Hannah
Jarvis
1:10.37
3
1
7
Lee, Rebecca
Jarvis
1:13.13
3
8
Marshall, Kirsten
Northern - Toron
1:19.68
2
9
Kennedy, Alice
Humberside
1:21.35
2
10
Rogers, Jacqueline
Humberside
1:25.29
1
Womens 400m Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marczak, Holden
Etobicoke CI
1:14.93
2
10
2
Wong, Natalie
Silverthorn
1:16.51
2
8
3
Zerrouky, Latifa
Richview CI
1:17.85
2
6
4
Janke, Lauren
Runnymede
1:41.28
1
4
Womens 800m Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kunicyn, Cassidy
University of To
2:30.37
1
10
2
McGregor, Margue
Leaside
2:33.22
1
8
3
Tryczynska, Alicia
Humberside
2:34.50
1
6
4
Midgen, Sabina
Northern - Toron
2:35.23
1
4
5
Kita, Helena
Monarch Park
2:36.91
1
2
6
Theodorlis, Maddie
Leaside
2:42.37
1
1
7
Leishman, Emma
Malvern
2:42.86
1
8
Lang, Emma
Malvern
2:45.35
1
9
Henry, Jordan
Malvern
2:57.01
1
10
Leahey, Michelle
Leaside
2:58.06
1
11
Scott, Hailey
University of To
3:00.48
1
12
Skauthurajah, Nelani
Danforth
3:21.69
1
13
Takacs, Rachel
Danforth
3:23.71
1
14
Chen, Janice
Jarvis
3:45.18
1
Womens 800m Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
--
Li, Lauren
Richview CI
NT
1
--
Eustace, Emma
Etobicoke CI
NT
1
Womens 800m Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rogers, Emma
Humberside
2:29.31
1
10
2
Hilliard, Maddy
Leaside
2:32.39
1
8
3
Plante, Ella
Marc Garneau - T
2:35.59
1
6
4
Smith, Amy
Leaside
2:39.42
1
4
5
Coyle-Asbil, Hannah
Leaside
2:43.45
1
2
6
Liu, Lucy
Leaside
2:44.32
1
1
7
Goren, Katie
Lawrence Park
2:48.39
1
8
Lemesurier, Carey
Lawrence Park
2:49.23
1
9
Kabli, Shaimaa
Jarvis
2:59.05
1
10
Hunter, miranda
Parkdale
3:10.58
1
Womens 800m Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sprenger, Jillian
Richview CI
2:26.80
1
10
2
Rose, Carter
Etobicoke CI
2:35.47
1
8
3
Abou-Khrechic, Samar
Martingrove
2:45.54
1
6
4
Krichel, Sarah
Richview CI
2:45.59
1
4
--
Donaldson, Madeleine
Etobicoke CI
DNF
1
Womens 800m Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hill, Samantha
Eastern Commerce
2:19.71
1
10
2
Yarranton, Brynne
University of To
2:20.36
1
8
3
Edwards, Samantha
Northern - Toron
2:20.38
1
6
4
Walmsley, Amy
Rosedale Heights
2:20.54
1
4
5
Emilio, Sarah
Malvern
2:22.09
1
2
6
McDonald, Madeline
Lawrence Park
2:22.42
1
1
7
Ho, Anthea
University of To
2:45.49
1
8
Clarke, Emma
University of To
2:45.61
1
9
Bergen, Julianna
Humberside
2:50.92
1
10
Zeigler, Teresa
Lawrence Park
2:58.20
1
11
Gordon, Maxime
Humberside
3:14.77
1
--
Nakudha, Humaira
Monarch Park
NT
1
--
Wood, Elena
Monarch Park
NT
1
--
Kyritsis, Christina
East York
NT
1
--
Sleeth, Hunter
Lawrence Park
NT
1
--
McKay, Moriah
Riverdale
NT
1
--
Erhardt, Madison
North Toronto
NT
1
--
Erhardt, Courtney
North Toronto
NT
1
--
Malile, Jona
Forest Hill - To
NT
1
Womens 800m Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Benjamin, Maddie
Richview CI
2:22.87
1
10
2
Zvarych, Oksana
Etobicoke CI
2:46.10
1
8
3
Marczak, Holden
Etobicoke CI
2:52.18
1
6
4
Zerrouky, Latifa
Richview CI
2:55.70
1
4
Womens 800m Wheelchair South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Laribi, Anna
Lawrence Park
3:25.83
1
Womens 1500m Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kunicyn, Cassidy
University of To
5:21.46
1
10
2
McCubbin-Sprack, Kat
Malvern
5:28.67
1
8
3
Zonneveld, Paula
Leaside
5:29.87
1
6
4
Midgen, Sabina
Northern - Toron
5:30.91
1
4
5
Chen, Janice
Jarvis
5:44.02
1
2
6
Theodorlis, Maddie
Leaside
5:49.53
1
1
7
Leishman, Emma
Malvern
5:50.67
1
8
Wilson, Kirsten
Humberside
5:56.27
1
9
Henry, Jordan
Malvern
6:05.36
1
10
Lang, Emma
Malvern
6:06.68
1
11
Lin, Shirley
North Toronto
6:19.37
1
12
Tuomi, Izzie
North Toronto
6:23.33
1
13
Lafarga, Bailey
North Toronto
6:27.13
1
14
Lam, Wai-Ying
Northern - Toron
6:28.32
1
15
Pekar, nataliya
Monarch Park
7:01.63
1
16
Skauthurajah, Nelani
Danforth
8:06.39
1
--
Goncharenko, Natasha
Humberside
NT
1
--
Lemieux, MacKenzie
Humberside
NT
1
--
Leahey, Michelle
Leaside
NT
1
--
Merry, Maddy
Malvern
NT
1
--
Scott, Hailey
University of To
NT
1
--
Sleeth, Morgan
Lawrence Park
NT
1
--
Danson, Adrienne
Monarch Park
NT
1
--
Paull, Sarah
Northern - Toron
NT
1
--
Lawson, Nicole
Malvern
NT
1
Womens 1500m Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Setchell, Alexandra
Vaughan Road Aca
6:04.10
1
10
2
Eustace, Emma
Etobicoke CI
6:28.73
1
8
3
Feher, Ivana
Richview CI
6:41.35
1
6
4
Ha, Joanne
Weston
7:05.30
1
4
5
Harlow, Terran
Etobicoke School
7:31.08
1
2
Womens 1500m Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rogers, Emma
Humberside
5:14.63
1
10
2
Foss, Gabrielle
Northern - Toron
5:17.70
1
8
3
Hilliard, Maddy
Leaside
5:22.63
1
6
4
Burows, Arden
Humberside
5:31.83
1
4
5
Obersteresu, Andreea
Marc Garneau - T
5:32.94
1
2
6
Goren, Katie
Lawrence Park
5:40.03
1
1
7
MacDonald, Maeve
Northern - Toron
5:52.46
1
8
Coyle-Asbil, Hannah
Leaside
5:53.29
1
9
Warenycia, Natasha
Leaside
6:04.97
1
10
Warren, Emma
Lawrence Park
6:06.66
1
11
Sim, Mona
Northern - Toron
6:14.50
1
12
Hunter, miranda
Parkdale
6:50.07
1
Womens 1500m Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sprenger, Jillian
Richview CI
5:13.46
1
10
2
Rose, Carter
Etobicoke CI
5:35.42
1
8
3
Watson, Megan
Richview CI
6:01.54
1
6
Womens 1500m Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McDonald, Madeline
Lawrence Park
4:51.34
1
10
2
Emilio, Sarah
Malvern
5:00.01
1
8
3
Hill, Samantha
Eastern Commerce
5:20.79
1
6
4
Ho, Anthea
University of To
5:45.85
1
4
5
MacDonald, Kiera
Northern - Toron
5:50.02
1
2
6
Leone, Christina
Malvern
5:51.14
1
1
7
McKay, Moriah
Riverdale
5:53.31
1
8
Goddard, Marlie
Riverdale
5:54.16
1
9
La, Carmen
Riverdale
6:02.99
1
10
Leahey, Michelle
Leaside
6:07.35
1
11
Chowhan, Rahnuma
Riverdale
6:39.13
1
--
Quarin, Chelsey
Northern - Toron
NT
1
--
Bergen, Julianna
Humberside
NT
1
--
Gordon, Maxime
Humberside
NT
1
--
Elhalaby, Yasmeen
Northern - Toron
NT
1
--
Sleeth, Hunter
Lawrence Park
NT
1
--
Malile, Jona
Forest Hill - To
NT
1
--
Yarranton, Brynne
University of To
NT
1
--
Erhardt, Madison
North Toronto
NT
1
--
Erhardt, Courtney
North Toronto
NT
1
--
Robinson, Claire
North Toronto
NT
1
Womens 1500m Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Benjamin, Maddie
Richview CI
5:01.81
1
10
2
Stefenatti, Alessia
Richview CI
5:40.12
1
8
3
Zvarych, Oksana
Etobicoke CI
5:41.11
1
6
4
McKinnon, Kelly
Etobicoke CI
5:52.84
1
4
5
Amador, Carolyn
Silverthorn
5:54.82
1
2
6
Santos, Sarah
Richview CI
5:58.51
1
1
7
McKinnon, Leslie
Etobicoke CI
5:59.89
1
8
Malfara, Emma
Etobicoke CI
6:05.93
1
9
Zerrouky, Latifa
Richview CI
6:25.55
1
--
Lim, Alice
York Memorial
NT
1
--
Tsomo, Tsering
Lakeshore CI - T
NT
1
--
Jones, Cecilly
Etobicoke CI
NT
1
--
Shestakova, Irina
Lakeshore CI - T
NT
1
Womens 3000m Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Zonneveld, Paula
Leaside
12:09.95
1
10
2
McCubbin-Sprack, Kat
Malvern
12:14.83
1
8
3
Formosa, Rebecca
Leaside
12:23.64
1
6
4
Wilson, Kirsten
Humberside
12:31.57
1
4
5
Goncharenko, Natasha
Humberside
12:37.01
1
2
Womens 3000m Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Setchell, Alexandra
Vaughan Road Aca
12:28.08
1
2
Harlow, Terran
Etobicoke School
14:42.07
1
Womens 3000m Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Foss, Gabrielle
Northern - Toron
11:13.85
1
10
2
Hilliard, Maddy
Leaside
11:29.72
1
8
3
Burows, Arden
Humberside
12:01.93
1
6
4
Goren, Katie
Lawrence Park
12:27.45
1
4
5
More, Kyra
Humberside
12:40.38
1
2
6
Warenycia, Natasha
Leaside
12:40.97
1
1
7
Warren, Emma
Lawrence Park
13:07.77
1
Womens 3000m Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sprenger, Jillian
Richview CI
11:13.33
1
10
2
Watson, Megan
Richview CI
12:40.81
1
8
Womens 3000m Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McDonald, Madeline
Lawrence Park
10:16.82
1
10
2
Emilio, Sarah
Malvern
10:30.88
1
8
3
Edwards, Samantha
Northern - Toron
11:02.94
1
6
4
Robinson, Claire
North Toronto
12:08.07
1
4
5
Kilian, Alex
Monarch Park
12:31.95
1
2
6
Earl, Leandra
Rosedale Heights
12:42.29
1
1
7
Goddard, Marlie
Riverdale
12:50.71
1
8
MacDonald, Kiera
Northern - Toron
13:01.55
1
9
La, Carmen
Riverdale
13:01.74
1
10
McKay, Moriah
Riverdale
13:10.83
1
11
Bergen, Julianna
Humberside
13:31.82
1
12
Sommerville, Katie
Humberside
13:31.98
1
13
Leone, Christina
Malvern
13:39.72
1
14
Erhardt, Courtney
North Toronto
13:42.41
1
15
Ellsworth, Gemma
Humberside
13:49.78
1
16
Chowhan, Rahnuma
Riverdale
14:10.81
1
17
Erhardt, Madison
North Toronto
15:25.55
1
--
Da Cambra, Madeleine
Danforth
NT
1
Womens 3000m Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Benjamin, Maddie
Richview CI
10:52.35
1
10
2
Stefenatti, Alessia
Richview CI
12:18.94
1
8
3
Zvarych, Oksana
Etobicoke CI
12:25.39
1
6
4
McKinnon, Kelly
Etobicoke CI
12:42.00
1
4
5
Santos, Sarah
Richview CI
12:47.79
1
2
6
McKinnon, Leslie
Etobicoke CI
12:56.52
1
1
7
Amador, Carolyn
Silverthorn
13:15.31
1
Womens 1500m Steeple Open South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edwards, Samantha
Northern - Toron
5:35.98
1
10
2
Kilian, Alex
Monarch Park
6:11.71
1
8
3
Robinson, Claire
North Toronto
6:19.54
1
6
4
Romanski, Julia
University of To
6:26.38
1
4
5
Russell, Emily
Riverdale
6:35.88
1
2
6
Earl, Leandra
Rosedale Heights
6:42.15
1
1
7
Sampson, Alex
Lawrence Park
6:57.66
1
8
Wood, Elena
Monarch Park
7:37.78
1
Womens 1500m Steeple Open West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McKinnon, Kelly
Etobicoke CI
6:08.24
1
10
2
McKinnon, Leslie
Etobicoke CI
6:47.32
1
8
3
Liu, Julia
Etobicoke School
6:59.08
1
6
Womens 80m Hurdles Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Webster, Oonagh
Eastern Commerce
12.56
nwi
2
10
2
Morch, Amanda
Riverdale
12.97
nwi
1
8
3
Ballantyne, Emily
Monarch Park
13.50
nwi
2
6
4
D'Oliveira, Alexandr
Malvern
13.58
nwi
2
4
5
Zlahtic, Keira
Lawrence Park
13.69
nwi
1
2
6
Tryczynska, Alicia
Humberside
14.01
nwi
1
1
7
Thai, Bonita
Lawrence Park
14.91
nwi
1
8
Tereshehenko, Maria
Lawrence Park
15.25
nwi
2
9
Hadjigeorgiou, Liana
North Toronto
18.47
nwi
2
10
Georgieva, Vanya
Leaside
18.48
nwi
2
Womens 80m Hurdles Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Metcalfe, Kristin
Etobicoke School
13.33
nwi
1
10
2
Marczak, Lindsay
Etobicoke CI
14.07
nwi
1
8
3
Babatunde, Grace
Martingrove
15.23
nwi
1
6
4
Campbell, Chante
West Humber
16.51
nwi
1
4
Womens 80m Hurdles Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Haydenluck, Kali
Lawrence Park
13.22
nwi
1
10
2
Linker, Stephanie
Leaside
14.16
nwi
1
8
3
Hidi, Georgia
Lawrence Park
14.36
nwi
1
6
4
Pang, Emma
Danforth
14.58
nwi
1
4
5
Carson, Katie
Monarch Park
14.96
nwi
1
2
Womens 80m Hurdles Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Taylor, Mellika
Runnymede
16.77
nwi
1
10
2
Vucevic, Diana
Richview CI
19.54
nwi
1
7
2
Misic, Olga
Richview CI
19.54
nwi
1
7
--
King-Lawrence, Erika
Runnymede
DQ
nwi
1
Womens 100m Hurdles Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Harvey-Ridout, Rosal
Malvern
16.45
nwi
2
10
2
Tweedley, Bridget
Lawrence Park
17.31
nwi
2
8
3
Giannopoulos, maria
Leaside
17.65
nwi
2
6
4
Yam, Lucy
Riverdale
18.01
nwi
2
4
5
Low, Samantha
Humberside
18.21
nwi
2
2
6
Yu, Jasmine
Monarch Park
18.64
nwi
2
1
7
Syed, Nusrath
Monarch Park
19.49
nwi
1
8
Rogers, Jacqueline
Humberside
19.68
nwi
1
9
Fassil, Sarah
Humberside
19.99
nwi
1
10
Liu, Mary
Riverdale
20.54
nwi
1
Womens 100m Hurdles Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lawrence, Kadijha
Vaughan Road Aca
15.71
nwi
1
8
2
Malfara, Emma
Etobicoke CI
19.21
nwi
1
10
3
Brown, Brittania
Runnymede
19.58
nwi
1
6
4
Buracond, Waritsara
George Harvey
22.80
nwi
1
4
Womens 300m Hurdles Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morch, Amanda
Riverdale
49.27
1
10
2
Webster, Oonagh
Eastern Commerce
51.85
2
8
3
Zlahtic, Keira
Lawrence Park
52.50
1
6
4
McGregor, Margue
Leaside
55.00
2
4
5
D'Oliveira, Alexandr
Malvern
55.49
2
2
6
Smith, Leah
Monarch Park
56.44
2
1
7
Georgieva, Vanya
Leaside
1:02.68
2
--
Kita, Helena
Monarch Park
NT
2
--
Russell, Emily
Riverdale
NT
1
--
Sampson, Alex
Lawrence Park
NT
2
Womens 300m Hurdles Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Metcalfe, Kristin
Etobicoke School
51.17
1
10
2
Babatunde, Grace
Martingrove
55.92
1
8
3
Marczak, Lindsay
Etobicoke CI
58.05
1
6
4
Ngwe, Larissa
Runnymede
1:01.50
1
4
Womens 300m Hurdles Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Haydenluck, Kali
Lawrence Park
51.51
2
10
2
Mikelberg, Emma
Lawrence Park
51.60
2
8
3
Ng, Kelly
Danforth
52.29
2
6
4
Linker, Stephanie
Leaside
52.81
2
4
5
Pang, Emma
Danforth
53.22
2
2
6
Lemesurier, Carey
Lawrence Park
54.92
1
1
7
Hill, Kate
Eastern Commerce
56.05
2
8
Petolescu, Catherine
Northern - Toron
56.67
1
9
Ayow-James, Keslyn
Monarch Park
59.32
2
--
Meneses, Laura
Lawrence Park
NT
1
--
Yim, Bridget
Lawrence Park
NT
2
Womens 300m Hurdles Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Donaldson, Madeleine
Etobicoke CI
59.42
1
10
Womens 400m Hurdles Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Adamson, Jessica
North Toronto
1:05.08
2
10
2
Lawson, Miranda
Northern - Toron
1:07.62
2
8
3
Harvey-Ridout, Rosal
Malvern
1:11.26
2
6
4
Van Herk, Sammy
Monarch Park
1:16.54
2
4
5
Raithby, Leigh
Humberside
1:18.68
2
2
6
Tweedley, Bridget
Lawrence Park
1:19.53
2
1
7
Rogers, Jacqueline
Humberside
1:33.27
1
--
Nakudha, Humaira
Monarch Park
NT
2
--
Musa, Amina
Lawrence Park
NT
1
--
Karmally, Natalie
Northern - Toron
NT
1
--
Low, Samantha
Humberside
NT
2
Womens 400m Hurdles Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Preiano, Estelle
Vaughan Road Aca
1:14.56
1
10
2
Malfara, Emma
Etobicoke CI
1:18.20
1
8
3
Marczak, Holden
Etobicoke CI
1:18.96
1
6
4
Odell, Landan
Runnymede
1:31.01
1
4
Womens 4x100m Relay Junior South
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Monarch Park
53.60
2
10
2
Relay Team
Malvern
55.00
2
8
3
Relay Team
Humberside
56.20
1
6
4
Relay Team
Lawrence Park
56.40
2
4
5
Relay Team
Leaside
57.10
2
2
6
Relay Team
Riverdale
59.40
1
1
7
Relay Team
Harbord
1:00.20
2
Womens 4x100m Relay Junior West
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
York Memorial
59.95
1
10
2
Relay Team
North Albion
1:00.15
1
8
3
Relay Team
West Humber
1:01.16
1
6
Womens 4x100m Relay Midget South
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Lawrence Park
53.05
1
10
2
Relay Team
Marc Garneau - T
56.15
2
3
Relay Team
Parkdale
57.73
2
6
4
Relay Team
Riverdale
58.02
2
4
5
Relay Team
Northern - Toron
59.82
2
2
6
Relay Team
Humberside
1:00.94
1
1
Womens 4x100m Relay Midget West
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Runnymede
57.78
1
10
2
Relay Team
Vaughan Road Aca
1:00.09
1
8
3
Relay Team
Martingrove
1:01.87
1
6
Womens 4x100m Relay Senior South
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Malvern
52.61
2
10
2
Relay Team
Humberside
54.68
2
8
3
Relay Team
Jarvis
55.01
2
6
4
Relay Team
Western Technica
55.94
1
4
5
Relay Team
Monarch Park
56.61
2
2
6
Relay Team
Jarvis
57.01
2
1
7
Relay Team
Riverdale
57.94
1
Womens 4x100m Relay Senior West
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Vaughan Road Aca
52.94
1
10
2
Relay Team
Etobicoke School
56.29
1
8
3
Relay Team
Martingrove
57.12
1
6
4
Relay Team
Runnymede
59.12
1
4
5
Relay Team
Silverthorn
1:01.04
1
2
Womens 4x400m Relay Open South
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
North Toronto
4:22.83
1
10
2
Relay Team
University of To
4:25.26
1
7
2
Relay Team
Northern - Toron
4:25.26
1
7
4
Relay Team
Leaside
4:26.62
1
4
5
Relay Team
Malvern
4:31.88
2
2
6
Relay Team
Monarch Park
4:41.52
2
1
7
Relay Team
Humberside
4:41.78
1
8
Relay Team
Riverdale
4:48.93
1
9
Relay Team
Monarch Park
4:56.16
2
Womens 4x400m Relay Open West
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Vaughan Road Aca
4:24.22
1
10
2
Relay Team
Richview CI
4:30.68
1
8
3
Relay Team
West Humber
5:00.46
1
6
Womens Shot Put Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Trim, Courtney
Lawrence Park
8.45m
(27'8.5)
1
10
2
Browne, Cori
Jarvis
7.52m
(24'8)
1
8
3
Meg, Sullivan
Lawrence Park
7.44m
(24'4.75)
1
6
4
Nelson, Nikita
Parkdale
7.20m
(23'7.25)
1
4
Womens Shot Put Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hyatt, Anna-Kay
Runnymede
8.15m
(26'8.75)
1
10
2
Anosckg, Faith
North Albion
7.18m
(23'6.5)
1
8
3
Bennett, Devonee
York Memorial
7.08m
(23'2.5)
1
6
4
Ng, Elaine
Martingrove
5.81m
(19'0.5)
1
4
Womens Shot Put Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carpenter, Amy
Malvern
10.30m
(33'9.5)
1
10
2
Brzozowicz, Samantha
Lawrence Park
7.60m
(24'11)
1
8
3
Czajkowska, Maria
Humberside
7.18m
(23'6.5)
1
6
4
Maksimoska, Vida
East York
6.50m
(21'3.75)
1
4
5
Guadagnoli, Marina
Western Technica
6.45m
(21'1.75)
1
2
--
Ding, Rebecca
Lawrence Park
ND
(--)
1
--
Leung, Tiffany
University of To
ND
(--)
1
Womens Shot Put Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McCloud, Ashly
Runnymede
7.70m
(25'3)
1
10
2
Li, Lisa
Vaughan Road Aca
7.35m
(24'1.25)
1
8
3
Court, Paige
Etobicoke School
6.90m
(22'7.5)
1
6
4
Sophia, Chimenti
Richview CI
6.70m
(21'11.75)
1
4
5
Kruja, Julia
Richview CI
6.00m
(19'8)
1
2
--
Muir, Rovena
Martingrove
FOUL
(--)
1
--
Buckingham, Jordenna
Martingrove
FOUL
(--)
1
Womens Shot Put Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Johnson, Tia
Harbord
9.21m
(30'2.5)
1
10
2
Plummer, Allison
Monarch Park
8.22m
(26'11.5)
1
8
3
Adams, Jenna
Lawrence Park
7.83m
(25'8.25)
1
6
4
Mardus, Michelle
Humberside
7.62m
(25'0)
1
4
5
Collins, Asha
Monarch Park
7.11m
(23'3.75)
1
2
6
Lee, Amanda
Lawrence Park
6.58m
(21'7)
1
1
7
Elhalaby, Yasmeen
Northern - Toron
6.17m
(20'2.75)
1
8
Nunn, Emma
Lawrence Park
6.07m
(19'10.75)
1
9
Williams, Mary
Monarch Park
6.05m
(19'10)
1
10
Webb, Morgan
Riverdale
5.79m
(18'11.75)
1
Womens Shot Put Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Green, Shamese
George Harvey
8.33m
(27'3.75)
1
10
2
Baugh, Dannisha
George Harvey
7.59m
(24'10.75)
1
8
3
Tanasha, Dawkins
West Humber
5.83m
(19'1.5)
1
6
4
Smith, Ebony
York Memorial
5.79m
(18'11.75)
1
4
5
Dukuray, Fatouma
York Memorial
5.52m
(18'1.25)
1
2
Womens Discus Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Meg, Sullivan
Lawrence Park
22.24m
(72'11.5)
1
10
2
Trim, Courtney
Lawrence Park
20.62m
(67'7.75)
1
8
3
Nelson, Nikita
Parkdale
18.66m
(61'2.5)
1
6
4
Baker, Nicole
Lawrence Park
18.15m
(59'6.5)
1
4
5
Thai, Bonita
Lawrence Park
17.08m
(56'0.25)
1
2
Womens Discus Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Santos, Hannah Dos
Vaughan Road Aca
24.57m
(80'7.25)
1
10
2
Ng, Elaine
Martingrove
12.93m
(42'5)
1
8
Womens Discus Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carpenter, Amy
Malvern
23.21m
(76'1.75)
1
10
2
Leung, Tiffany
University of To
18.30m
(60'0.25)
1
8
--
Brzozowicz, Samantha
Lawrence Park
ND
(--)
1
Womens Discus Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Li, Lisa
Vaughan Road Aca
20.81m
(68'3.25)
1
10
2
Court, Paige
Etobicoke School
18.04m
(59'2)
1
8
3
Fernande, Jacqueline
Vaughan Road Aca
16.41m
(53'10)
1
6
Womens Discus Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Adams, Jenna
Lawrence Park
31.51m
(103'4.5)
1
10
2
Plummer, Allison
Monarch Park
25.41m
(83'4.25)
1
8
3
Collins, Asha
Monarch Park
19.83m
(65'0.5)
1
6
4
Su, Jane
University of To
18.10m
(59'4.5)
1
4
5
Nunn, Emma
Lawrence Park
17.73m
(58'2)
1
2
6
Williams, Mary
Monarch Park
16.03m
(52'7)
1
1
7
Norman, Zoe
University of To
15.12m
(49'7.25)
1
--
Hassan, Iman
Eastern Commerce
ND
(--)
1
--
Webb, Morgan
Riverdale
ND
(--)
1
--
Runnalls, Maggie
Lawrence Park
ND
(--)
1
Womens Discus Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Amoah, Sandra
Vaughan Road Aca
25.77m
(84'6.5)
1
10
Womens Javelin Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Beckerman, Sophie
North Toronto
24.57m
(80'7.25)
1
10
2
Meg, Sullivan
Lawrence Park
24.07m
(78'11.5)
1
8
3
Nelson, Nikita
Parkdale
20.35m
(66'9)
1
6
4
Lam, Wai-Ying
Northern - Toron
18.60m
(61'0.25)
1
4
5
Trim, Courtney
Lawrence Park
16.70m
(54'9.25)
1
2
6
Ryce, Nicole
East York
12.16m
(39'10.5)
1
1
--
Baker, Nicole
Lawrence Park
ND
(--)
1
Womens Javelin Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ngwe, Larissa
Runnymede
19.06m
(62'6.25)
1
10
2
Ng, Elaine
Martingrove
17.23m
(56'6.25)
1
8
3
Anosckg, Faith
North Albion
15.84m
(51'11.5)
1
6
Womens Javelin Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ding, Rebecca
Lawrence Park
23.45m
(76'11)
1
10
2
Czajkowska, Maria
Humberside
22.54m
(73'11.25)
1
8
3
Scepanovic, Natalija
Lawrence Park
19.08m
(62'7)
1
6
4
Yu, Iris
Riverdale
18.00m
(59'0.5)
1
4
5
Chan, Suvanna
Harbord
16.89m
(55'4.75)
1
2
6
Pterovic, Paula
Parkdale
15.00m
(49'2.5)
1
1
--
Schaeffer-Wood, Soph
Monarch Park
ND
(--)
1
--
Anguelov, Yvonne
Humberside
ND
(--)
1
--
Carson, Katie
Monarch Park
ND
(--)
1
Womens Javelin Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Li, Lisa
Vaughan Road Aca
24.85m
(81'6.25)
1
10
2
Nguyen, Angel
Runnymede
22.85m
(74'11.5)
1
8
3
Hutchinson, Mumirah
York Memorial
22.35m
(73'3.75)
1
6
4
Court, Paige
Etobicoke School
17.17m
(56'3.75)
1
4
5
Sophia, Chimenti
Richview CI
16.10m
(52'9.75)
1
2
6
Kruja, Julia
Richview CI
12.72m
(41'8.75)
1
1
Womens Javelin Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lawson, Miranda
Northern - Toron
26.03m
(85'4.75)
1
10
2
Hassan, Iman
Eastern Commerce
24.00m
(78'8.75)
1
8
3
Mardus, Michelle
Humberside
23.36m
(76'7.5)
1
6
4
Plummer, Allison
Monarch Park
22.34m
(73'3.5)
1
4
5
Adams, Jenna
Lawrence Park
22.22m
(72'10.75)
1
2
6
Webb, Morgan
Riverdale
20.75m
(68'0.75)
1
1
7
Lee, Amanda
Lawrence Park
20.07m
(65'10)
1
8
Nunn, Emma
Lawrence Park
17.87m
(58'7.5)
1
9
Johnson, Tia
Harbord
14.40m
(47'2.75)
1
10
Nakesha, Walker
Central Technica
14.25m
(46'9)
1
11
Collins, Asha
Monarch Park
13.25m
(43'5.5)
1
12
Yu, Jasmine
Monarch Park
12.55m
(41'2)
1
13
Runnalls, Maggie
Lawrence Park
11.92m
(39'1.25)
1
--
Williams, Mary
Monarch Park
ND
(--)
1
Womens Javelin Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Preiano, Estelle
Vaughan Road Aca
31.07m
(101'11)
1
10
2
Green, Shamese
George Harvey
20.31m
(66'7.5)
1
8
3
Janke, Lauren
Runnymede
17.69m
(58'0.25)
1
6
Womens High Jump Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Leah
Monarch Park
1.45m
(4'9)
1
10
2
Tryczynska, Alicia
Humberside
1.40m
(4'7)
1
8
3
Hall, Chloe
North Toronto
1.30m
(4'3)
1
6
Womens High Jump Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Feher, Ivana
Richview CI
1.30m
(4'3)
1
10
2
McCreath, Asasha
West Humber
1.25m
(4'1)
1
8
Womens High Jump Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Haydenluck, Kali
Lawrence Park
1.38m
(4'6.25)
1
10
2
Petolescu, Catherine
Northern - Toron
1.38m
(4'6.25)
1
8
3
Anguelov, Yvonne
Humberside
1.30m
(4'3)
1
6
4
Ayow-James, Keslyn
Monarch Park
1.25m
(4'1)
1
4
5
Lemesurier, Carey
Lawrence Park
1.25m
(4'1)
1
2
Womens High Jump Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Daogo, Sofia
Silverthorn
1.41m
(4'7.5)
1
10
2
Liu, Meagan
Vaughan Road Aca
1.20m
(3'11)
1
8
3
Misic, Olga
Richview CI
1.20m
(3'11)
1
6
Womens High Jump Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lawson, Miranda
Northern - Toron
1.55m
(5'1)
1
10
2
Fassil, Sarah
Humberside
1.48m
(4'10.25)
1
8
3
Kay, Meaghan
Lawrence Park
1.30m
(4'3)
1
6
4
Kilian, Alex
Monarch Park
1.25m
(4'1)
1
4
5
McCalla, Tia
Jarvis
1.20m
(3'11)
1
2
Womens High Jump Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Schultz, Revee
Vaughan Road Aca
1.30m
(4'3)
1
10
2
Synch, Grace
Vaughan Road Aca
1.20m
(3'11)
1
8
Womens Long Jump Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Thomas, Aliyah
Riverdale
4.57m
(14'11.75)
nwi
1
10
2
Munro, Godlyn
Western Technica
4.49m
(14'8.75)
nwi
1
8
3
Smith, Leah
Monarch Park
4.38m
(14'4.25)
nwi
1
6
4
Ortega-Mateos, Edurne
Forest Hill - To
4.24m
(13'10.75)
nwi
1
4
5
Moulton-Davis, Attip
Malvern
4.19m
(13'8.75)
nwi
1
2
6
Richards, Taija
Malvern
3.95m
(12'11.5)
nwi
1
1
7
Georgieva, Vanya
Leaside
3.94m
(12'11)
nwi
1
8
Griffin, Sarah
Riverdale
3.85m
(12'7.5)
nwi
1
--
Panton, Marissa
Danforth
ND
(--)
nwi
1
--
Neskovich, Olivera
Humberside
ND
(--)
nwi
1
--
Sampson, Alex
Lawrence Park
ND
(--)
nwi
1
--
Zhang, Emily
Lawrence Park
ND
(--)
nwi
1
--
Tangtakane, Patchari
Riverdale
ND
(--)
nwi
1
--
Brooks, Shanice
Monarch Park
ND
(--)
nwi
1
--
Hadjigeorgiou, Liana
North Toronto
ND
(--)
nwi
1
--
Thavendrarasa, Arujal
Danforth
ND
(--)
nwi
1
--
Bulzan, Natalie
Harbord
ND
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Metcalfe, Kristin
Etobicoke School
4.38m
(14'4.25)
nwi
1
10
2
Barot, Shivali
Vaughan Road Aca
4.31m
(14'1.5)
nwi
1
8
3
Choi, Elizabeth
Martingrove
4.11m
(13'5.75)
nwi
1
6
4
Harlow, Lorian
York Memorial
3.81m
(12'6)
nwi
1
4
5
Feher, Ivana
Richview CI
3.75m
(12'3.5)
nwi
1
1.50
5
Marczak, Lindsay
Etobicoke CI
3.75m
(12'3.5)
nwi
1
1.50
7
Ngwe, Larissa
Runnymede
3.67m
(12'0.25)
nwi
1
Womens Long Jump Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hill, Kate
Eastern Commerce
4.58m
(15'0.25)
nwi
1
10
2
McCluskie, Kaitlyn
Humberside
4.42m
(14'6)
nwi
1
8
3
Sorra, Kersti
Malvern
4.32m
(14'2)
nwi
1
6
4
Loucas, Danielle
Danforth
4.26m
(13'11.5)
nwi
1
4
5
Yu, Iris
Riverdale
4.08m
(13'4.5)
nwi
1
2
6
Hall, Alexa
North Toronto
3.98m
(13'0.5)
nwi
1
1
7
Barnett, Lauren
Lawrence Park
3.90m
(12'9.5)
nwi
1
8
Aleem, Bareera
Parkdale
3.87m
(12'8.25)
nwi
1
9
Chen, Alice
Harbord
3.64m
(11'11.25)
nwi
1
10
Pterovic, Paula
Parkdale
3.54m
(11'7.25)
nwi
1
11
Azaria, Hannah
Humberside
3.53m
(11'6.75)
nwi
1
--
Hu, Limay
Danforth
ND
(--)
nwi
1
--
Grudge, Tatyana
Northern - Toron
ND
(--)
nwi
1
--
Kocaqi, Etri
Lawrence Park
ND
(--)
nwi
1
--
Anguelov, Yvonne
Humberside
ND
(--)
nwi
1
--
Czajkowska, Maria
Humberside
ND
(--)
nwi
1
--
Heyche, Peggy
Lawrence Park
ND
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McCloud, Ashly
Runnymede
4.62m
(15'1.75)
nwi
1
10
2
Achilles, Michelle
Martingrove
4.41m
(14'5.5)
nwi
1
8
3
Nguyen, Angel
Runnymede
4.34m
(14'2.75)
nwi
1
6
4
Maripuu, Hanna
Silverthorn
4.14m
(13'6.75)
nwi
1
4
5
Griffith-Gr, Shaylah
Thistletown
3.88m
(12'8.75)
nwi
1
2
6
Eagar, Elise
York Memorial
3.85m
(12'7.5)
nwi
1
1
7
Taylor, Mellika
Runnymede
3.78m
(12'4.75)
nwi
1
8
Cristovao, Candice
Etobicoke CI
3.56m
(11'8)
nwi
1
9
Misic, Olga
Richview CI
3.33m
(10'11)
nwi
1
10
Fernande, Jacqueline
Vaughan Road Aca
3.30m
(10'9.75)
nwi
1
11
Daogo, Sofia
Silverthorn
3.10m
(10'2)
nwi
1
12
Buckingham, Jordenna
Martingrove
2.89m
(9'5.75)
nwi
1
13
Muir, Rovena
Martingrove
2.33m
(7'7.5)
nwi
1
14
Chambers, Shante
Martingrove
1.39m
(4'6.5)
nwi
1
Womens Long Jump Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
So, Adrianna
Malvern
5.14m
(16'10.25)
nwi
1
10
2
Lemieux, Jessica
Malvern
4.98m
(16'4)
nwi
1
8
3
Giannopoulos, maria
Leaside
4.72m
(15'5.75)
nwi
1
6
4
Wilkinson, Onika
Parkdale
4.62m
(15'1.75)
nwi
1
4
5
Atkinson, Christina
North Toronto
4.40m
(14'5)
nwi
1
2
6
Guerin, Kiev
Rosedale Heights
4.04m
(13'3)
nwi
1
1
7
Mardus, Michelle
Humberside
3.90m
(12'9.5)
nwi
1
8
Marshall, Kirsten
Northern - Toron
3.80m
(12'5.5)
nwi
1
9
Chowhan, Rahnuma
Riverdale
3.66m
(12'0)
nwi
1
10
Wells, Ani
Lawrence Park
3.59m
(11'9.25)
nwi
1
11
Boyd, Anastacia
Danforth
3.34m
(10'11.5)
nwi
1
Womens Long Jump Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bates, Jordan
Richview CI
5.50m
(18'0.5)
nwi
1
10
2
Lawrence, Kadijha
Vaughan Road Aca
4.80m
(15'8.75)
nwi
1
8
3
Brown, Brittania
Runnymede
4.46m
(14'7.5)
nwi
1
6
4
Schultz, Revee
Vaughan Road Aca
4.30m
(14'1.25)
nwi
1
4
5
Glover, Jacqueline
Etobicoke School
4.19m
(13'8.75)
nwi
1
2
6
Green, Shamese
George Harvey
4.15m
(13'7.25)
nwi
1
1
7
Tanasha, Dawkins
West Humber
4.10m
(13'5.25)
nwi
1
8
Choi, Doris
Martingrove
4.03m
(13'2.5)
nwi
1
9
Odell, Landan
Runnymede
3.98m
(13'0.5)
nwi
1
10
Baugh, Dannisha
George Harvey
3.67m
(12'0.25)
nwi
1
11
Hyunh, Cindy
Silverthorn
3.35m
(10'11.75)
nwi
1
Womens Triple Jump Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ortega-Mateos, Edurne
Forest Hill - To
9.76m
(32'0.25)
nwi
1
10
2
Tereshehenko, Maria
Lawrence Park
9.37m
(30'8.75)
nwi
1
8
3
Thomas, Aliyah
Riverdale
9.26m
(30'4.5)
nwi
1
6
4
Merry, Maddy
Malvern
8.27m
(27'1.5)
nwi
1
4
Womens Triple Jump Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Barot, Shivali
Vaughan Road Aca
8.45m
(27'8.5)
nwi
1
10
2
Choi, Elizabeth
Martingrove
8.26m
(27'1)
nwi
1
8
3
Hyatt, Anna-Kay
Runnymede
7.98m
(26'2)
nwi
1
6
Womens Triple Jump Midget South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Sorra, Kersti
Malvern
10.54m
(34'6.75)
nwi
1
10
2
Hill, Kate
Eastern Commerce
9.86m
(32'4)
nwi
1
8
3
Barnett, Lauren
Lawrence Park
9.78m
(32'1)
nwi
1
6
4
Petolescu, Catherine
Northern - Toron
9.75m
(31'11.75)
nwi
1
4
5
Ng, Kelly
Danforth
9.33m
(30'7.25)
nwi
1
2
6
McCluskie, Kaitlyn
Humberside
9.29m
(30'5.75)
nwi
1
1
7
Yu, Iris
Riverdale
9.13m
(29'11.25)
nwi
1
8
Aleem, Bareera
Parkdale
8.45m
(27'8.5)
nwi
1
9
Linker, Stephanie
Leaside
8.23m
(27'0)
nwi
1
Womens Triple Jump Midget West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Achilles, Michelle
Martingrove
10.14m
(33'3)
nwi
1
10
2
Liu, Meagan
Vaughan Road Aca
8.16m
(26'9.25)
nwi
1
8
Womens Triple Jump Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
So, Adrianna
Malvern
11.51m
(37'9)
nwi
1
10
2
Lemieux, Jessica
Malvern
10.40m
(34'1.25)
nwi
1
8
3
Giannopoulos, maria
Leaside
9.05m
(29'8.25)
nwi
1
6
4
Wells, Ani
Lawrence Park
8.29m
(27'2.25)
nwi
1
4
5
Boyd, Anastacia
Danforth
8.28m
(27'1.75)
nwi
1
2
--
McCalla, Tia
Jarvis
ND
(--)
nwi
1
--
Paratharajan, Panuja
Jarvis
ND
(--)
nwi
1
--
Molyneux, Sonya
Lawrence Park
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Senior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bates, Jordan
Richview CI
11.99m
(39'4)
nwi
1
10
2
Choi, Doris
Martingrove
8.75m
(28'8.25)
nwi
1
8
3
Synch, Grace
Vaughan Road Aca
8.34m
(27'4.25)
nwi
1
6
4
Janke, Lauren
Runnymede
7.88m
(25'10)
nwi
1
4
--
Brown, Brittania
Runnymede
FOUL
(--)
nwi
1
--
Schultz, Revee
Vaughan Road Aca
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault Junior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thai, Bonita
Lawrence Park
2.55m
(8'4.25)
1
10
2
Anderson, Marnie
Lawrence Park
2.30m
(7'6.5)
1
7
2
Mikelberg, Emma
Lawrence Park
2.30m
(7'6.5)
1
7
4
Smith, Bronwyn
Lawrence Park
2.30m
(7'6.5)
1
4
Womens Pole Vault Junior West
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tudo, Kathleen
Vaughan Road Aca
2.15m
(7'0.5)
1
10
Womens Pole Vault Senior South
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Yu, Jasmine
Monarch Park
2.55m
(8'4.25)
1
10
2
Tweedley, Bridget
Lawrence Park
2.45m
(8'0.25)
1
8
3
Molyneux, Sonya
Lawrence Park
2.30m
(7'6.5)
1
6
4
Runnalls, Maggie
Lawrence Park
2.00m
(6'6.5)
1
4
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#toronto-city-champs
More news
2013 Results - OFSAA Cross Country Championships
923 shares:
TDSSAA South and West Track Championships
,
Central Etobicoke High School Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
,
Central Technical School Track and Field and Cross Country - Toronto, Ontario
,
Danforth Collegiate Institute Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
view all
0
likes:
1
comment(s)
Ontrunner
Congrats to all the racers!
Does anybody know when (or if) the race videos will be posted?
1
·
Like
·
Reply
·
May 18th 2012, 11:50pm
History for Humberside Collegiate Inst Track & Field and Cross Country - Toronto, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2020
4
2015
4
1
2014
16
4
2013
8
6
2012
27
12
2011
125
13
2010
20
8
1
2009
4
Show 5 more
Hashtags
#toronto-city-champs
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!